7 természetes csodaszer megfázás, influenza ellen: ezekkel simán leküzdöd a legdurvább betegséget is
Az ősz beköszöntével egyre több vírus terjed. A fokhagyma, gyömbér vagy tengeri só természetes védelmet nyújthatnak a megfázás és influenza ellen.
Az ősz beköszöntével egyre több vírus terjed. A fokhagyma, gyömbér vagy tengeri só természetes védelmet nyújthatnak a megfázás és influenza ellen.
Az utóbbi időben évente 7500-8000 nőt és 150-200 férfit diagnosztizáltak rosszindulatú emlődaganattal Magyarországon.
A TikTok fitness influencerei által terjesztett irreális testnormák és hamis tanácsok komoly aggályokat vetnek fel egy új tanulmány szerint.
Az egyik legnagyobb tévhit a magnézium kapcsán, hogy minél nagyobb dózist érdemes szedni belőle.
Az étkezés utáni enyhe puffadás, különösen rostdús étrend vagy székrekedést okozó ételek fogyasztása esetén normális jelenség.
Reggelente Earl Grey teával indította a napot, délután pedig nem maradhatott el a hagyományos angol tea szendvicsekkel és süteményekkel.
Az elmúlt évtizedek során a pajzsmirigybetegségek egyre több embert érintenek világszerte, és ez alól hazánk sem kivétel.
A gyógyszerrel kapcsolatos állítások a szakértők szerint egyelőre nem kellően alátámasztottak.
A Garcinia cambogia kapcsán akut májelégtelenségről és hepatitisz-szerű tünetekről számoltak be, de veszélyes lehet a kurkuma, az álombogyó vagy a zöld tea kivonat is.
Mindig érdemes odafigyelni arra, hogy meglegyen a szükséges vitaminbevitel, de főként az őszi-téli időszakban.
Egy kis odafigyeléssel az immunrendszerünk könnyen veszi majd az akadályokat, viszont túlzásba esni sem érdemes idén ősszel.
A 30 napos cukormentes kihívások célja, hogy egy hónapig mindenféle hozzáadott cukrot elhagyjunk az étrendünkből.
Mutatjuk, mit gondolnak a magyar szakértők, a gyógyszerszakma képviselői az EU-s feketelistáról.
Veszélyeztet a magas vérnyomás, a vese-, illetve a szív- és érrendszeri betegségek kialakulása? A dietetikusok elárulták a bombabiztos trükköt, hogyan előzhetjük meg ezeket.
A sikeres életmódváltáshoz ne csak azt figyeljük, mit eszünk és mennyit, hanem ismerjük meg a saját viszonyunkat az evéshez, megszabaduljunk a rossz táplálkozási szokásainktól.
Az online rendeléseket esetében különösen érdemes odafigyelni, mit teszünk a kosárba, milyen egészségügyi veszélyekkel járhat bizonyos hatóanyagok fogyasztása.
Számos szempontból jó ötletnek tűnhet, hogy minden nap ugyanazokat az élelmiszereket fogyasszuk, különösen akkor, ha a nagy kedvencünk nem csak finom, hanem tápláló is.
Egy új kutatás rávilágított arra, hogy bizonyos élelmiszerek nagyobb mennyiségben tartalmazhatnak PFAS-t (per- és polifluoralkil anyagok), ami komoly egészségügyi kockázatokat jelenthet.
Azzal, hogy télen érdemes szedni a D-vitamint, már a lakosság nagyrésze tisztában van. A nyári pótlást illetően azonban még mindig merülnek fel kétségek.
Ez az új étrend drasztikusan mérsékli az üvegházhatású gázok kibocsátását, javítja az egészségünket, sőt, még fenntartható is.