Elhunyt George Foreman, az ökölvívás legendás nehézsúlyú bajnoka, aki kétszeres világbajnoki címe mellett olimpiai aranyéremmel is büszkélkedhetett.
Amikor a magyar olimpiai csapat éremesélyeiről mennek a találgatások, akkor először mindenki a kajak-kenusok, az úszók és a vívók jutnak az eszébe. Mindenképpen érmet várunk a vízilabdázóktól és az öttusázóktól, de minden olimpián érnek minket kellemes meglepetések, gondoljunk csak Igaly Diána sportlövő és Majoros István birkózó athéni olimpiai bajnoki címére.
Az elmúlt két olimpián egyaránt nyolc aranyérmet szereztünk, 1996-ban pedig hét alkalommal zendült fel a magyar himnusz a dobogó legfelső fokán álló sportolónk tiszteletére. A számok azt mutatják, hogy a csapatunk olimpiáról olimpiára kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, de ha azt vesszük figyelembe, hogy ebből a 23 aranyéremből kilencet a kajak-kenusok, négyet pedig az úszóink szállítottak, akkor elgondolkodtató eredményre jutunk.
Versenyzőinknek már nem csak az ellenfelekkel, hanem a nézettségi mutatókkal is szembe kell nézniük. Ha a tradicionálisan magyar sikersportágnak elkönyvelhető kajak-kenu, vívás, vagy öttusa versenyeket részben vagy egészben levennék az olimpia programjáról, akkor igencsak érzékeny veszteség érné a magyar sportot és az éveken át keményen küzdő versenyzőket.
Atlantában az úszóink még három aranyérmet szereztek és több éremesélyesünk is volt. Az úszás robbanásszerű fejlődésének következtében és a hihetetlen eredményeket elérő külföldi versenyzők mellett egyre nehezebb az aranyérem megszerzése, Pekingben több mint harminc versenyzőnk száll vízbe.

A nehézatléták közül Kiss Balázs szállította az utolsó aranyérmet hazánknak (1996 Atlanta: kalapácsvetés), az athéni két elvett bajnoki cím nem vetett jó fényt a nemzetközi szövetség szemében a magyar atlétákra. Annus Adrián és Fazekas Róbert megpróbáltatásaira még sokáig emlékezni fogunk.
A magyar ökölvívók eddig 10 aranyérmet szereztek az olimpiák történetében, legutóbb Kovács István állhatott fel a dobogó legfelső fokára Atlantában. Az azóta a profi világot is meghódító, mára már visszavonult sportolót követően voltak és vannak ígéretes ökölvívóink, de a Pekingben öt versenyző valamelyikétől már egy érem is elfogadható volna.
Sydneyben a kajak-kenusokon kívül az egyéni versenyszámokban Csollány Szilveszter lett a gyűrűk ura, Kovács Ágnes 200 méter mellen nyert, Nagy Tímea vívónk pedig a páston nem talált legyőzőre, sőt Athénban megismételte remek teljesítményét. A csapataink közül megkezdték menetelésüket a vízilabdázóink, akik az athéni duplázás után idén triplázni készülnek.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A pólósoknak azonban egyre nehezebb a dolga a medencében, amíg korábban "csak" Jugoszláviát kellett legyőzni, addig idén elképzelhető, hogy a hagyományosan erős vízilabda nemzetek mellett Szerbián, Montenegrón és Horvátországon keresztül vezet az aranyérem felé vezető út.
Magyar öttusázónak utoljára Athénban szólalt meg a himnusz, akkor Vörös Zsuzsa szerezte a sportág kilencedik aranyérmét az olimpiákon. A sikerekben rendkívül gazdag magyar sikersportág olimpiai jövőjét többször is megkérdőjelezték, ennek következtében sikerült megreformálni a versenyeket és az öttusa továbbra is része maradt az olimpiai programnak.
Összességében megállapítható, hogy a vívók, az úszók, a birkózók, a kajak-kenusok, a tornászok és az ökölvívók szerezték az eddigi 157 magyar olimpiai aranyérem háromnegyedét. Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak eddig a vízilabdázók és korábban a labdarúgók is az atlétikai stadionokban leginkább a dobószámokban jeleskedtünk. Szereztek már aranyat a sportlövőink, a súlyemelőink és a cselgáncsozóink is.
Az utóbbi években több kísérlet is született az olimpiai játékok megreformálására, egyes sportágakban például kiiktatták a programból a csapatversenyeket, más sportágak kísérleti jelleggel két-három olimpiát éltek meg. A jelenlegi program úgy tűnik stabilizálódott és a hagyományosan magyar sikersportágak még hosszú évekig ott lehetnek az olimpiai játékokon.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Akár 80.000 forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén (x)
A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40.000 forintján felül további 40.000 forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál akik mobilalkalmazáson keresztül rendszeres megbízást adnak befektetési jegy vásárlására.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


