Akár uniós problémát is okozhat, ha a biztosítási adót a jelenlegi formájában fogadják el − állítják adószakértők. Joggal vethető fel ugyanis, hogy az új adó sértheti mind az alkotmányban, mind az uniós alapelvek között megfogalmazott visszamenőleges hatályú rendelkezések bevezetésének tilalmát - írja a Napi Gazdaság.
Jogi vélemények szerint egy jogszabály nem csupán akkor minősülhet az említett tilalomba ütközőnek, ha a jogalkotó a jogszabályt visszamenőlegesen lépteti hatályba, hanem akkor is, ha a hatályba léptetés ugyan nem visszamenőlegesen történik, de a jogszabály rendelkezéseit a jogszabály hatálybalépése előtt létrejött jogviszonyokra is alkalmazni kell.
Miután az új adó − ellentétben a törvénytervezet indoklásában leírtakkal − valójában nem forgalmi típusú, hanem klasszikus közvetlen adónak minősül, így közvetlen kihatása lesz azokra a biztosítási szerződésekre, amelyeket az adó bevezetése előtt kötöttek meg. A biztosítási jogviszony sajátosságaiból fakadóan a biztosítóknak csak nagyon korlátozottan, rendkívül pontosan körülhatárolt feltételek teljesülése esetén van lehetőségük a szerződéses feltételeket − a biztosítási szerződés díját − egyoldalúan módosítani.
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.