Az energetikai és a közműszolgáltató cégeknek 30 százalékos társasági adót kell majd fizetniük - ismertette a kormány döntését Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter. a kormány. Mentesülnek a pénzügyi tranzakciós adó alól azok az átutalások, amelyeket magánszemélyek a saját számláik között bonyolítanak. A cégek az 5 millió forint fölötti öszegeket csak átutalással teljesíthetik.
Távközlési forgalmi adónál az első mobil- és vonalas telefon esetében havonta az első 10 perc ingyenes, a további megkezdett perceket 2 forintos adó terheli, magánszemélyeknél 700 forint lehet a maximum összeg. A cégek esetében 2500 forint lesz a felső korlát. Ebben az évben nagyjából 30, jövőre 50-60 milliárd forint közötti bevétel.
OLVASD EL cikkeinket arról, hogyan spórolhatsz a telefonadóval:
Hiába cseng a Matelcsy: így kerüld ki a telefon-különadót
Így kerülheted ki a telefon-különadót
A pénzügyi tranzakciós illeték 1 ezrelékes lesz. Az összesen 600 ezer milliárd forintos pénzügyi tranzakcióból 130 ezer milliárd forintos körre terjed ki a kötelezettség, amelyből 130 milliárd forint folyhat be a költségvetésbe. Ennek az adónak a bank lesz az alanya, bár valójában a számlatulajdonosokat terheli.
Ha valaki egy hónapban 100 ezer forintot utal át a banknak 100 forintjába kerül. Ez a méltányos közteherviselés keretében elfogadható. Nagy tranzakciókat mentesíteni kell alóla, ilyenek például a Magyar Nemzeti Bank, illetve a Magyar Államkincstár által indított tranzakciók. Nem kell megfizetnük a tranzakciós adót a magánszemélyeknek, ha saját számláik között utalnak át pénzt.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke javasolta, hogy az 5 millió forint fölötti vállalati kifizetéseket mindig kötelező legyen átutalással teljesíteni. Voltak olyan javaslatok, amelyek 1 millió forinthoz kötötték volna a kötelező átutalást, ezt az ötletet a kormány elvetette. Magánszemélyek esetében nem tennék kötelezővé értékhatártól függően az átutalást.
A kormány lépéseit a társadalmi igazságosság, a méltányosság és a közteherviselés irányítja. Nem a munkát, hanem a fogyasztást kívánja további adóteherrel sújtani a kormány - nyomatékosította tegnapi tájékoztatón Giró-Szász András kormányszóvivő.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A mai kormányülés előzménye 2010. június 2-a, amikor a kormány szembesült az azonnali csődközeli helyzettel. Akkor olyan döntéseket hoztak,amelyek három évre, a méltányos közteherviselés keretében bevezetett adókat jelentette: bankadók, krízisadók, költségvetési zárolások. Elhatározták, hogy három évet követően kivezetik a bankadót és a krízisadókat, mert azt gondolták, hogy ez idő alatt erőre kap az uniós gazdaság is.
Jövő év január 1-től a bankadó fele marad benne a rendszerben, 2014-től pedig teljes mértékben megszűnik. Ha lesz megállapodás az Európai Unióban egységes tranzakciós adó bevezetésére, akkor Magyarország megfontolja annak bevezetését. A krízisadókat 2013-ban kivezetik. A kiskereskedelmi szektorban sem láttak olyan érvet, amely a különadó megtartását indokolta volna.
Az újonnan bevezetendő adók révén kialakuló közteherviselési rendszerről Matolcsy György elmondta: a növekedés záloga, hogy az egyszeri, különleges adóstruktúráról egy végleges, kiszámítható adóstruktúrára állunk át. Ebből a kijelentésből egyértelműen kiderül, hogy a telefonálást, a banki tranzakciókat terhelő adókkal nem rövidtávon számol a kormány. Ugyan a miniszter a tájékoztatón folyamatosan azt hangoztatta, hogy a tranzakciós adónak a bank az alanya, ez csak annyit jelent, hogy az adóval nem a magánszemélynek, hanem a banknak kell elszámolnia, az adót viszont végső soron a számlatulajdonosnak kell megfizetnie.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


