Az új termékek bevezetése kulcsfontosságú a gyorséttermek számára, mivel segítenek fenntartani a fogyasztói érdeklődést, reagálni a piaci trendek változásaira.
Arról már mi is sokszor írtunk, hogy ha valaki minőségi, igazán emlékezetes borra vágyik, annak nem kell vagyonokat hagynia az üzletekben. Ezt neves sztárséfek is megerősítik, akik éttermeikben is kínálják kedvenceiket: egyikért sem kell tízereket fizetni.
Sokszor írtunk már arról, hogy ma már fillérekért is lehet jó bort kapni, ha szerencsénk van, már ezer forint alatt is találhatunk kedvünkre való italt az üzletek polcain, igaz, ez azért ritkán fordul elő. De megesik, épp ezért érdemes elidőzni a diszkontáruházak és hipermarketek boros részlege előtt.
Most híres sztárséfek beszéltek arról a Daily Mailnek, ők mit kortyolgatnak otthon szívesen esténként. Biztos nem gondolnád, hogy olyan hírességek, mint Rick Stein, Heston Blumenthal vagy Jamie Oliver szívesen fogyaszt filléres borokat. Pedig így van. Lássuk, mit isznak a világ legjobb séfjei.
A TV paprikán a magyar nézők is nyomon követhetik Rick Stein utazásait, aki ínyencségekkel teli hosszú hétvégéit olyan helyeken tölti, mint Bordeaux, Reykjavík, Berlin, Bécs, Lisszabon vagy éppen Thesszaloniki. Éttermében például kapható a bordeauxi Château Bauduc pincészet 2016-os Sauvignon Blanc-ja. Egy palack ára 11 font, vagyis nagyjából 3800 forint. A pincészet borait egyébként Gordon Ramsay is árusítja éttermeiben, szintén elérhető áron kínálja az italokat vendégeinek.
Heston Blumenthal már egy kicsit drágább itallal rukkolt elő éttermében: a Marqués de Murrieta Reserva Rioja palackjáért nagyjából 5500 forintot kell fizetni. Ugyanakkor az évjárat nem ismert. A 2010-es évjáratról a Művelt Alkoholista borblog is írt, 15 pontot adtak az értékelésnél, ami azt jelenti, hogy az adott ital "minden szinten nagy élmény, de komplexitásban, egyediségben azért van följebb (aleset: emlékezetes, nagy bor, kis megingással)". A bort egyébként Magyarországon is meg lehet vásárolni, ha valaki kedvet kapna hozzá. A 2010-es és 2011-es évjáratú palackokat is 7990 forintért lehet megvenni az egyik webáruházból.
Raymond Blanc szintén ismerős lehet a gasztronómia szerelmeseinek, a TV paprikán neki is fut műsora. Le Manoir aux Quat'Saisons nevű éttermében 16,95 fontért, vagyis közel 6000 forintért kapható a francia pincészet, a Domaine Ostertag 2015-ös Sylvaner Vieilles Vignes nevű itala.
Jamie Oliver Fifteen nevű éttermében pedig megkóstolhatják a vendégek az olasz A Mano 2016-os Rosatoját, amiért mindössze 9,45 fontot, vagyis nagyjából 3300 forintot kell fizetniük. A pincészet borait itthon is be lehet szerezni, találtunk olyan webáruházat, ahol a 2015-ös Rosatót 1769 forintért árulják.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ha bevásárolni mész, időzz el a boros részlegnél
Ha valaki a napokban bevásárlást tervez, érdemes megállni és szétnézni a hipermarketek és diszkontáruházak boros polcainál is. Idén ősszel ugyanis kiváló borokat vásárolhatunk fillérekért az Auchanban, a Tescóban, a Lidlben és az Aldiban is.
Ha a Tescóban jársz, érdemes vásárolni a 2016-os Tesco Finest Gavi fehérborból, aminek palackja 2000 forint. Aki szereti a gyümölcsösebb, édeskésebb borokat, annak érdemes elmennie az Aldiba. A 2015-ös Torreguaceto Pietraluna Negroamaro del Salento a Művel Alkoholista, a Gault & Millau keretei közt működő borblog szakírója szerint sötét, sűrű és illatos.
Ha francia vörösekre szomjaznánk, akkor irány a Lidl és az Auchan. A 2015-ös Pierre Chanau Bergerac saját márkás itala mindössze 1449 forintba kerül. A diszkontáruházban pedig a burgundiai borokat keresd, a 2015-ös Blanchard de Cordambles Bourgogne Hauts-Cotes de Nuits például nagyon jó vétel.

Bármelyik magyar fiókjában ott lapulhatnak ezek a régi telefonok: több százezer forintot is érhetnek
A régi mobiltelefonok és tárcsás vezetékes készülékek is egyre keresettebbek manapság: a legtöbben nosztalgiából vagy a digitális detox miatt választják őket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


