Az online kötések átlagdíja a tavalyi szint közelében, 32-33 ezer forint között alakul.
Az elmúlt évek gazdasági változásai nyomot hagytak a magyarok biztosítás-választási szokásain is. Ennek talán leginkább érzékelhető példája a gépjármű felelősségbiztosítások köre, ahol évről-évre az olcsóbb a nyerő, de más területen, például a lakásbiztosításoknál is komoly igény mutatkozik az alacsonyabb árakra. A biztosítók pedig jól láthatóan alkalmazkodnak ezekhez az igényekhez.
Felmérések szerint százból 70-75 magyar ingatlan van biztosítva. Ez nagyjából megfelel a közép-kelet-európai átlagnak, de elmarad a nyugat-európaitól. Bár még mindig sokan vannak, akik teljesen feleslegesnek tartják a lakásbiztosítást, egyre több lakástulajdonos dönt úgy, hogy inkább egy olcsóbb biztosítást választ. A társaságok pedig egyre inkább igyekeznek kiszolgálni ezeket az igényeket is.
Az elmúlt öt évben az átalakuló gazdasági körülmények hatásaként számos területen megváltoztak az ügyfelek igényei. A biztosítók tapasztalatai azt mutatják, hogy főként az olcsó "fapados" biztosításokat keresik a lakástulajdonosok, amelyek az alapkockázatokra terjednek ki, amilyenek a tűzesetből, elemi csapásokból illetve az ingatlanba való betörésből adódó károk. Egyre többen keresik azokat a lehetőségeket is, amelyekkel olcsóbbá lehet tenni egy biztosítást.
Egy dolgot fontos azonban hangsúlyozni: a biztosítás kötésénél lehetőleg ne elsősorban az ár döntsön, hanem aszerint válasszunk, hogy mire van szükségünk, illetve, hogy adott árért mit kapunk. Mindenkinek fel kell mérnie, mekkora kockázatot tud kezelni. Olyan ez, mint egy piramis. Ha a tűz, az elemi kár és az épületbiztosítás nem elég, köthetünk felelősségbiztosítást, hogy védekezzünk az általunk okozott károk következményei ellen, ami szintén jelentős, egy családi költségvetést felborító tétel tud lenni. Aztán a következő lépés az ingóság biztosítása lehet, majd jöhetnek a kiegészítő kockázatok. Ezek a lépcsőfokok mindig egy kicsivel több kiadást jelentenek.
Mit ad az olcsó biztosítás, hogyan tehetjük olcsóbbá biztosításunkat?
A legolcsóbb biztosítások már 20-22 ezer forintos éves díjért elérhetőek: ha utánaszámolunk, napi egy kávé áráért védhetjük otthonunkat, értékeinket. A biztosítótársaságok legolcsóbb lakásbiztosításainak állandó fedezetei elsősorban az ingatlant és az ingóságokat veszélyeztető károkra terjednek ki. A biztosítások általában fedezetet nyújtanak például viharkárokra, védenek jégverés, felhőszakadás ellen is. Kártérítést nyújtanak a leggyakrabban előforduló beázási károkra, üvegtörésre, vagy a villámcsapás miatt keletkező károkra.
Általában a legolcsóbb biztosításokból sem hiányzik a betöréses lopás elleni védelem sem.
A legolcsóbb ajánlatoknál is lehet kedvezőbbet találni, ha közvetlenül a biztosítótársasággal szerződünk, de kifejezetten internetes biztosítások nem csak olcsóbbak lehetnek, hanem kényelmesebb és gyorsabb ügyintézést is kínálnak.
Igencsak drága megoldás, ha valaki levelezni szeret a biztosítójával, ügyeit ügyfélszolgálaton keresztül, személyesen intézi, majd sárga csekken havonta fizet. A költségek már azzal csökkenthetőek, ha nem havi, hanem negyedéves vagy éves díjat fizetünk. A díjak tovább csökkenthetők, ha vállaljuk, hogy mindent az interneten keresztül intézünk és a díjat bankkártyával, esetleg csoportos beszedési megbízással egyenlítjük ki. Könnyebbséget jelenthet az is, ha egy bizonyos összeghatár alatt (önrész) hajlandóak vagyunk mi magunk állni az esetleges károkat.
Mi az, ami ellen nem véd az olcsó biztosítás?
Van olyan biztosítás, amely olcsó ugyan, de alapvető kockázatok, például a földrengések, vagy villámcsapás másodlagos hatása ellen nem véd. Aztán az sem mindegy, az alacsony árért cserébe vajon a biztosító képes-e megtéríteni a kárt akkor is, ha mondjuk sok ügyfelének egyszerre rongálja meg az otthonát a vihar.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A legolcsóbb biztosítás általában nem nyújt védelmet a vandalizmus ellen, vagy a tető beázásánál, de például a fagyasztott élelmiszerek megromlásából eredő kár esetén sem segít.
Fontos tudnunk, hogy az olcsó biztosítás hátránya lehet, hogy kisebb a kárösszeg - erre is érdemes rákérdezni a biztosítás megkötése előtt.
Érdemes évente átnézni biztosításainkat, különösen lakásbiztosítás esetén érdemes minden nagyobb értékű tárgy vásárlása után átgondolni, kár esetén még mindig elegendő-e a biztosításunk fedezete.
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.