Az online kötések átlagdíja a tavalyi szint közelében, 32-33 ezer forint között alakul.
A legtöbb lakásbiztosítást tavasszal kötik hazánkban, ez azonban nem véletlen: a tél miatt keletkezett károkra sokszor csak ekkor derül fény. Nem mindegy, hogy milyen biztosítást választunk, a díj kétszeresét is kifizethetjük, ha nem a nekünk leginkább megfelelő terméket választjuk.
A tavasz tipikusan a lakásbiztosítások megkötésének időszaka, általában ilyenkor derül ki, hogy a nyaraló kerti csapja elfagyott, vagy az ilyenkor jellemző viharok sarkalják arra a tulajdonosokat, hogy biztosítást kössenek.
Hogyan válasszunk biztosítót?
Mivel a lakásbiztosítások (a kgfb-hez hasonlóan) azonos módon épülnek fel, így nagy eltérések a szolgáltatásban nincsenek ennél a terméknél. Emiatt kézzelfogható különbséget a biztosítók díjaiban találhatunk. Példánkban megvizsgáltuk azt is, hogy hol, milyen díjakkal kalkulálhatunk. Egy budapesti ingatlant vettünk alapul, amit 20 millió forintra biztosítunk és a benne lévő ingóságokra 3 millió forintos fedezetet kérünk.
A fenti számításokkal az Aegonnál találjuk a legolcsóbb terméket, 16 900 forint lesz az éves díjunk, a Groupamánál csak valamivel magasabb, 19 896 forintot fizethetünk évente, a Generalinál pedig 25 253 forint, ami 3 éves hűség vállalásával csökknethető 19 168 forintra is.
A biztosítás fedezetet nyújt tűz-, (csőtöréses) vízkár, ablaktörés, beázás, különleges üvegtörés, betörés, illetve vandalizmus esetén. Ugyan ezek a legfontosabb események, azonban ezen felül más károkat is fedez a biztosító, ennek részleteiben azonban lehetnek eltérések.
Hogyan válasszunk biztosítást?
Lényeges, hogy több biztosító honlapján is végezzünk kalkulációt, mielőtt megkötjük a lakásbiztosításunkat, a díjszabások ugyanis jelentősen eltérhetnek. Így lehet, hogy a fenti példa alapján az Aegon ajánlata a legkedvezőbb, azonban más helyszínen, más lakástípusnál lehet, hogy másik szolgáltató tudja a legolcsóbb ajánlatot adni.
A megkötéskor figyeljünk arra, hogy a legfontosabb fedezeteket tartalmazza a biztosítás, ha vannak különleges igényeink, akkor az erre a kárra térítő kiegészítő biztosítást is kössük meg. Ha például egy régi, rossz tetőzetű társasház legfelső szintjén élünk, nem árt beázás ellen biztosítani magunkat. A különleges üveg biztosítás is sok háztartásban hasznos lehet, nem is gondolnánk, hogy például a kerámia főzőlapunkat is ezzel a kiegészítővel védhetjük be.
Mik a leggyakoribb károk?
- Hónyomás,
- Elcsúszás, felelősség,
- Tűzesetek (karácsonykor).
Ezek a leggyakoribb károk tavasszal:
- Árvízkár,
- Vihar, felhőszakadás,
- Villám.
Ezek a leggyakoribb károk nyáron:
- Betörés (nyaraláskor),
- Utasbiztosításhoz kapcsolódó károk.
- mondta a Pénzcentrum kérdésére a Generali.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- tette hozzá az Aegon.
- mondta a Groupama az alulbiztosításról. Előfordul ugyanis, hogy az ingatlan értékénél alacsonyabb összegre köt a tulajdonos biztosítást, ilyenkor viszont a biztosító nem téríti meg a teljes kárt.
Mire köthetünk még biztosítást?
A fenti kockázatokon kívül még számos más káresemény ellen véd a lakásbiztosítások többsége, ilyenek:
- A villámcsapás,
- Viharkár,
- Robbanás,
- Kőomlás, földcsuszamlás,
- Besurranás,
- Munkanélküliség,
- A háztartásban élők balesete,
- Hónyomás,
- Földrengés,
- Kisállat megbetegedése, felelősségbiztosítása,
- Füst- és koromszennyezés.
Vannak olyan értéktárgyak, amelyekre az alapbiztosítás nem nyújt fedezetet, ezekre külön, extra védelmet kell kötni:
- Garázsban tartott járművek,
- Ékszerek,
- Nagy értékű ruhák (pl: bunda),
- Adatmentés (a számítógépen tárolt családi fotókra),
- Műszaki eszközök.
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.