
Máris árstopot jelentett be az Allianz: hajlottak Nagy Márton kérésére, jövő júniusig nincs áremelés
Tavaly év végi árain kínálja majd a biztosításait az Allianz, miután Nagy Márton belengette a biztosítói árstopot a napokban.
Ma már szinte mindenki zsebében lapul minimum egy bankkártya, sokan közülünk azonban továbbra sincsenek teljesen tisztában azzal, mire is képes a náluk lévő plasztiklap, és mire lenne érdemes odafigyelni használatakor.
A bankkártya önmagában a készpénzforgalom visszaszorításának, a készpénz helyettesítésének az egyik leghatékonyabb és legkényelmesebb eszköze. Sokan azért viszonyulnak mégis olykor negatívan a kártyákhoz, mert azokhoz különböző banki díjak kapcsolódnak, hajlamosak vagyunk azonban elfelejteni, hogy a készpénzhasználat sincs ingyen, a végső költségeket itt is a lakosságnak kell viselnie. Ha elfogadjuk, hogy a bankkártyák mára a mindennapi élet részévé váltak, akkor érdemes lenne megismerkedni az általuk kínált lehetőségekkel, és felvértezni magunkat a leselkedő veszélyek ellen. Ebben kívánunk segítséget nyújtani ezen fejezet keretein belül.
Bankkártya vagy hitelkártya? Mi a különbség?
A magyar köznyelvben a bankkártya egyértelműen a betéti (debit) kártyát jelenti, hiszen ez hosszú évekkel a hitelkártya előtt jelent meg hazánkban. A kétféle plasztik között az alapvető különbség abban rejlik, hogy míg a betéti kártya esetében saját kapcsolódó folyószámlánkon lévő megtakarításunkat költhetjük a kártyával, addig a hitelkártyás költés esetén a bank pénzét vesszük igénybe, amit később vissza kell fizetnünk.
További részletek a Net Média Zrt. gondozásában megjelent Pénzügyi Útmutató 2008-ban. Egy kiadvány, amelyből szinte mindent megtudhat a hazai piacon található pénzügyi konstrukciókról.
Tavaly év végi árain kínálja majd a biztosításait az Allianz, miután Nagy Márton belengette a biztosítói árstopot a napokban.
Újabb ársapkát helyezett kilátásba Nagy Márton, ugyanis nem látszik a megegyezés a biztosítókkal a lakásbiztosítások díjaival kapcsolatban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.