A globális felmelegedésnek köszönhetően még néhány évtized, és lesz saját tengerpartunk saját tornádókkal. A természet általi pusztításokat nemrég még csak a tévéből ismertük, ma pedig már évente többször részesülhetünk a szélsőséges időjárás hátrányaiból. Gondoljunk csak a néhány évvel ezelőtti augusztus huszadikai ünnepségre, vagy az év elején tomboló viharra, amely szinte egész településeket döntött romba. Ennek ellenére a hazánkban található mintegy 4 millió lakóingatlannak a fele sincs biztosítva. Ennyire magasak lennének a biztosítások díjai, vagy még nem tanultuk meg, hogy természeti katasztrófát nem csak a híradóban láthatunk?
A Swiss Re - a világ legnagyobb viszontbiztosítója - jelentése szerint tavaly összesen 21 500 személyt érintett valamilyen módon természeti katasztrófa, közülük 14 600-an hunytak el valamelyik csapás során. A viszontbiztosító jelentése arról tanúskodik, hogy e katasztrófák során összesen 70 milliárd dollár (12 ezer milliárd forint) értékben jelentettek be vagyoni kárt. Ebből a biztosítóknak 27,6 milliárd dollárt (4,8 ezer milliárd forintot) kellett kifizetniük, szemben a 2006-os 10,7 milliárd dolláros (1,9 ezer milliárd forintos) értékkel.
Mindezzel még nem ért véget a felsorolás, ugyanis az év legdrágább katasztrófáját az Amerikai Egyesült Államokban, áprilisban szenvedték el, amikor is egy vihar nyomán 1,6 milliárd dollárnyi (280 milliárd forintnyi) kárkifizetést kellett teljesíteni.
A Swiss Re kitért arra is, hogy a világon mindenütt megemelkedett az árvizek száma, inflációval korrigálva tavaly 7 százalékkal emelkedtek meg az ilyen csapásokból származó kárigények.
Mielőtt azonban bárki azt gondolna, hogy kár csak másokat érhet, nézzünk néhány hazai statisztikát:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az országon év elején végigsöprő, Emma névre keresztelt hurrikán több mint 1 milliárd forintos kárt hagyott maga után a lakóingatlanokban. 2007-ben a hazai biztosítók 26 milliárd forintot fizettek ki csak tűz- és elemi károk enyhítésére.
További részletek a Net Média Zrt. gondozásában megjelent Pénzügyi Útmutató 2008-ban. Egy kiadvány, amelyből szinte mindent megtudhat a hazai piacon található pénzügyi konstrukciókról.
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.