Manapság már egyáltalán nem idegen mindennapi életünk során, hogy a bankhoz fordulunk pénzügyi segítségért, azaz hitelt veszünk fel. Egyre többen fordulnak a bankhoz, arra azonban már nem mindenki gondol, mi történik, ha valamiért nem lesz képes a hitel törlesztésére. Érdemes tehát fontolóra venni, mit is kínálhat nekünk a hitelfedezeti biztosítás.
A rémálom, amitől kiver a víz
Mindig fontos döntés és nagy mérföldkő az ember életében, mikor úgy dönt, ingatlant szeretne vásárolni. Az emberek többsége - kivételek természetesen mindig akadnak, különösen egy lottónyeremény után - azonban nem tudja egyszerre, készpénzben előteremteni az álomotthon megvételéhez szükséges pénzmennyiséget. Erre az élethelyzetre találták ki a lakáshiteleket, melyek jellegzetességeiről a jelzáloghitelekről szóló fejezetünkben olvashatnak bővebben.
Képzeljük el, hogy lakást veszünk lakáshitelből, méghozzá jelzálogjog bejegyzésének fedezete mellett jutunk hozzá a szükséges pénzösszeghez. Sajnos néhány hónap múlva elpártol mellőlünk a szerencse, megszűnik a munkahelyünk, s úgy tűnik, rövid időn belül nem is fogunk új munkát találni. A hitel viszont tovább ketyeg, ha pedig nem fizetjük a kamatot, előbb-utóbb nagy baj lehet belőle. Emiatt azonban nem kell éjszakákat álmatlanul végigaggódni, ha előre gondolkodunk, és egyéni hitelfedezeti biztosítást kötünk. Nézzük, pontosan mi is ez a biztosítási termék!
Miért volt szükség a hitelfedezeti biztosítás megszületésére?
Jelzáloghitelek esetén - mint azt nevük is mutatja - a hitelező, vagyis a bank jelzálogjogot jegyez be a fedezetként felajánlott ingatlanra, ingatlanokra. Ezért cserébe általában olcsóbb hitelhez jutunk hozzá, hiszen a bank alacsonyabb kockázatot vállal, mint ha csupán a jövedelmi helyzetünket vizsgálná meg. Ha nem fizetjük a hitelt, végső esetben az ingatlan értékesítésére kerül sor.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
További részletek a Net Média Zrt. gondozásában megjelent Pénzügyi Útmutató 2008-ban. Egy kiadvány, amelyből szinte mindent megtudhat a hazai piacon található pénzügyi konstrukciókról.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


