"Önerő nélkül is lakáshoz juthat!" - hirdeti számtalan ingatlanközvetítő és fejlesztő cég mellett néhány pénzintézet is. Azután persze mindig kiderül, hogy az önerő nélküli konstrukciókhoz is kell némi tőke, ha valóban lakástulajdonosok akarunk lenni. És ilyenkor jön a következő kérdés: miből teremtsük elő a hiányzó részt? A felmerülő lehetőségek között azonban csak keveseknek jut eszükbe az életbiztosítás mint a leendő hitel "alapja". Pedig ha eléggé körültekintőek vagyunk, nemcsak pénzhez juthatunk, hanem a hitel - sokszor igencsak hosszúra nyúló - törlesztési ideje alatt még a fennálló tartozásunk is nekünk termel hozamot. Hogyan lehetséges ez? Egyszerűen: kombinálni kell egy életbiztosítást a lakáshitellel.
Miután az előző fejezetekben bepillantást nyerhettünk az életbiztosítási konstrukciók működésébe, néhányat lapozva pedig a jelzáloghitelek kiskapui nyílnak ki előttünk, nem árt megismerkednünk ezeknek az alapvetően más célt szolgáló termékeknek a kombinációival sem.
Vissza a gyökerekhez!
Az elmúlt években a jelzáloghitelek egyre nagyobb népszerűségnek örvendtek a lakosság körében.
A bankok - elégedetten szemlélve a növekvő hitelfelvételi kedvet - felismerték, hogy az egyre duzzadó hitelportfóliók egyre nagyobb kockázatokat is jelentenek a számukra. Ezért másodlagos fedezetként (az elsődleges fedezet a megvásárolni kívánt ingatlan) az életbiztosításokat is bevonták a hitelezésbe.
Első lépésben megjelentek a csoportos és az egyedi hitelbiztosítások (ezekkel részletesen egy későbbi fejezetben még foglalkozunk). A termékek tovább fejlődtek, és ma már a pénzügyi intézmények olyan különféle hitelkonstrukciókat kínálnak, amelyekhez eltérő típusú életbiztosítások kapcsolódhatnak. Nemcsak a típusok között mutatkozik eltérés azonban, hanem abban is, hogy a hitel- és az életbiztosítási szerződések megkötésére egymással egyidőben, egymásra tekintettel, vagy eltérő időpontban kerül sor. De ne rohanjunk ennyire előre! Előbb ismerkedjünk meg a konstrukciók működésével.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Mi hajtja a gőzgépet?
Igaz, hogy több típusú konstrukcióval találkozhatunk a pénzintézetek kínálatában, de ezeknek van néhány közös tulajdonságuk.
További részletek a Net Média Zrt. gondozásában megjelent Pénzügyi Útmutató 2008-ban. Egy kiadvány, amelyből szinte mindent megtudhat a hazai piacon található pénzügyi konstrukciókról.
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.