Érik az újabb kenyérkatasztrófa: mi lesz most a magyarok legalapvetőbb élelmiszerével?
Az utóbbi időszakban a liszt ára jelentős mértékben növekedett, ami a sütőipar egyik alapanyagának költségét kedvezőtlenül befolyásolta.
Az utóbbi időszakban a liszt ára jelentős mértékben növekedett, ami a sütőipar egyik alapanyagának költségét kedvezőtlenül befolyásolta.
Az utóbbi időszakban a liszt ára jelentős mértékben csökkent, ami a sütőipar egyik alapanyagának költségét kedvezően befolyásolta.
A KSH múlt pénteken publikált friss adatai szerint 2024 márciusában a fogyasztóiár-index 3,6 százalékra csökkent.
Miközben a pékáru-hírek az albán pékségekről, és a velük versenyző, sokszor méregdrága kézműves sütödékről szólnak, addig kiosztották az Év Pékáru Kiskereskedője díjat.
A szakember szerint az albán pékségekben kevésféle tésztából sokféle terméket készítenek, amely tészták a Magyar Élelmiszerkönyv szabályainak abszolút nem felelnek meg.
Az élelmiszerdrágulás továbbra is 30 százalék körül mozog, a kisnyugdíjból gazdálkodó idősek kedvenc élelmiszerei közül pedig számos termék ára ennél is jobban elszállt
Az élelmiszerek ára közel 35 százalékkal emelkedett a nyugdíjasoknak fontos alapélelmiszerek egy része pedig még az előző hónaphoz képest is drágult.
Több tényező is segíthet abban, hogy a brutálisan elszállt árak végre kissé konszolidálódjanak a friss pékáruk piacán.
Az élelmiszerek ára a teljes népességre vetítve 43,3 százalékkal emelkedett, a nyugdíjasokat viszont ennél is durvább drágulás sújtotta az év második hónapjában.
Az élelmiszerek általános drágulása a nyugdíjasokra vetítve a 45 százalékot is meghaladta. Éves összevetésben ezért a januári korrekció ellenére is rosszabbul élnek az idősek.
Az élelmiszerek ára a teljes népességre vetítve 44,8 százalékkal emelkedett, a nyugdíjasok azonban nem "úszták meg" ekkora drágulással.
Az élelmiszerárak 43,8%-kal emelkedtek, a nyugdíjemelés nagyjából havi 7 ezer forinttal hagy többet az idősek pénztárcájában.
Az élelmiszerek ára 41,5 százalékkal emelkedett, nagyon itt az ideje tehát az újabb nyugdíjkorrekciónak.
Az élelmiszerek ára 35,2 %-kal emelkedett, a nyugdíjasokra vetítve pedig a drágulás valamivel még ennél is gyorsabb ütemű, ami valósággal felfalta a júliusi nyugdíjkorrekciót is.
Az infláció tovább robog, a nyugdíjkorrekcióknak emiatt a nyár végére nyoma nem látszott már a nyugdíjak vásárlóértékét nézve.
Az élelmiszerek ára 27,0%-kal emelkedett, amit a legutóbbi emelés is maximum részben volt képes kompenzálni.
Az infláció tovább robog, az év eleji nyugdíjemelésnek emiatt júniusban már nyoma nem maradt a nyugdíjak vásárlóértékén.
A kétszámjegyűvé dúzzadó infláció az idős magyarokat ismét jóval érzékenyebben érinti, mint az átlag dolgozót.
Az infláció tovább robog, az év eleji nyugdíjemelésnek pedig már nyomát sem látni nem lassul és még a nyugdíjemelés sem volt elég arra, hogy az idősek anyagi gondjai rendeződjenek.
A másfél évtizedes infláció bizony mostanra az év eleji nyugdíjemelést is maga alá gyűrte.