Nyomkodta a zsemlét a boltban a nő: a boltvezető ráhívta a rendőröket és letartóztatták
Egy csomag zsemle körülbelül 453 forintba került volna, de a nő visszautasította, hogy kifizesse a tönkretett zsemléket.
Egy csomag zsemle körülbelül 453 forintba került volna, de a nő visszautasította, hogy kifizesse a tönkretett zsemléket.
Három év alatt sok alapvető élelmiszer ára rekord mértékben nőtt, szinte már nehéz is felidézni, mi mennyibe került a nagy drágulás előtt. Te emlékszel még a 2022-es árakra?
A drágulást is az árhatóság szabályozta, a zsemle és a kifli ára például 1987-ben még egységesen 90 fillér volt, 1988-tól már 1 forint 10 fillért kellett fizetni értük.
Az utóbbi időszakban a liszt ára jelentős mértékben növekedett, ami a sütőipar egyik alapanyagának költségét kedvezőtlenül befolyásolta.
Az utóbbi időszakban a liszt ára jelentős mértékben csökkent, ami a sütőipar egyik alapanyagának költségét kedvezően befolyásolta.
A KSH múlt pénteken publikált friss adatai szerint 2024 márciusában a fogyasztóiár-index 3,6 százalékra csökkent.
Miközben a pékáru-hírek az albán pékségekről, és a velük versenyző, sokszor méregdrága kézműves sütödékről szólnak, addig kiosztották az Év Pékáru Kiskereskedője díjat.
A szakember szerint az albán pékségekben kevésféle tésztából sokféle terméket készítenek, amely tészták a Magyar Élelmiszerkönyv szabályainak abszolút nem felelnek meg.
Az élelmiszerdrágulás továbbra is 30 százalék körül mozog, a kisnyugdíjból gazdálkodó idősek kedvenc élelmiszerei közül pedig számos termék ára ennél is jobban elszállt
Az élelmiszerek ára közel 35 százalékkal emelkedett a nyugdíjasoknak fontos alapélelmiszerek egy része pedig még az előző hónaphoz képest is drágult.
Több tényező is segíthet abban, hogy a brutálisan elszállt árak végre kissé konszolidálódjanak a friss pékáruk piacán.
Az élelmiszerek ára a teljes népességre vetítve 43,3 százalékkal emelkedett, a nyugdíjasokat viszont ennél is durvább drágulás sújtotta az év második hónapjában.
Az élelmiszerek általános drágulása a nyugdíjasokra vetítve a 45 százalékot is meghaladta. Éves összevetésben ezért a januári korrekció ellenére is rosszabbul élnek az idősek.
Az élelmiszerek ára a teljes népességre vetítve 44,8 százalékkal emelkedett, a nyugdíjasok azonban nem "úszták meg" ekkora drágulással.
Az élelmiszerárak 43,8%-kal emelkedtek, a nyugdíjemelés nagyjából havi 7 ezer forinttal hagy többet az idősek pénztárcájában.
Az élelmiszerek ára 41,5 százalékkal emelkedett, nagyon itt az ideje tehát az újabb nyugdíjkorrekciónak.
Az élelmiszerek ára 35,2 %-kal emelkedett, a nyugdíjasokra vetítve pedig a drágulás valamivel még ennél is gyorsabb ütemű, ami valósággal felfalta a júliusi nyugdíjkorrekciót is.
A kérdések összetettek, jósolni pedig nem lehet és nem is érdemes, de egy biztos: a magyar vásárlóknak fel kell készülnie arra, hogy ezek az árak egy darabig még velünk fognak maradni.
Az infláció tovább robog, a nyugdíjkorrekcióknak emiatt a nyár végére nyoma nem látszott már a nyugdíjak vásárlóértékét nézve.
Az élelmiszerek ára 27,0%-kal emelkedett, amit a legutóbbi emelés is maximum részben volt képes kompenzálni.