Ez lenne a nemi egyenlőség? Hatalmas a szakadék, kár letagadni a valóságot
A női vállalkozások aránya tendenciózusan elmarad a férfiak által irányított cégekétől.
A női vállalkozások aránya tendenciózusan elmarad a férfiak által irányított cégekétől.
A lakossági kölcsönökhöz való széles körű hozzáférhetőség kérdésének egyik fontos aspektusa az érintettek tudatos pénzügyi edukációja.
Kinek a munkája elismertebb, a rendőré, vagy a buszsofőré? Ki lát el társadalmilag hasznosabb hivatást, a pap vagy a fodrász? A vélemények nagyban eltérnek, mást gondolnak a nők, a vidékiek, az 50 év felettiek.
A boldogság nemcsak egyéni érzés, hanem mély társadalmi összefüggések, mint a családi kapcsolatok, a pénzügyi stabilitás és a társadalmi egyenlőtlenségek határozzák meg.
A hátrányos helyzetű munkavállalók munkaerőpiaci integrációja komoly kihívások elé állítja a hazai cégeket és a folyamatokat segítő civil szférát egyaránt.
A következő évtizedekben Magyarországon is, de az egész világon nagy kihívást jelent majd az idősek gondozása.
A magyar nők fizetése jelentősen elmarad a férfiakétól, és több mint kétszer annyi időt töltenek fizetetlen otthoni munkával.
A Világgazdasági Fórum idén is felmérte, mit gondolnak a világ vezetői: mely tényezők jelenthetik a legnagyobb globális kockázatot 2024-ben.
Az MNB célzott befektetésen keresztül közel 14 millió euróval tervez hozzájárulni a Nemzetközi Valutaalap szegénységcsökkentő és fenntartható növekedést támogató alapjához.
A magyar mutató nagyjából az osztráknak és a horvátnak felel meg, és kimondottan alacsony kategóriába tartozik.
Fontos mérföldkövéhez érkezett a Kifli.hu: új társadalmi csoportok felé nyitnak, a nyugdíjasok és a fogyatékkal élők felé fordulnak.
A mesterséges intelligencia számos területen indíthat el forradalmi változásokat, ám sokan attól aggódnak, hogy mindez a munkájukat, megélhetésüket veszélyezteti.
A magyar fiatalok 10,2 százalékának voltak súlyos anyagi problémái, tapasztalták meg a kirekesztést 2021-ben. A friss adatok szerint ez a negyedik legrosszabb arány Európában.
A házi feladat intézménye ugyan ezer sebből vérzik, de a probléma gyökere egészen máshol keresendő.
A startup szektorban egyre fontosabbak olyan szempontok, mint a fenntarthatóság és a nemi egyenjogúság, ezeket a szempontokat pedig már a tervezésnél figyelembe veszik.
A pandémia, mint általában minden válság, csak tovább mélyítette a már meglévő társadalmi szakadékokat már a legfiatalabb generáció körében is.
A júliusi fesztiválon górcső alá vesznek olyan témákat, mint a jövőkutatás, a fejlődéshez, növekedéshez való viszonyunk vagy az ökofeminizmus kérdésfelvetései.
Amíg 2020 nagy vesztesei a kispénzűek és a nyugdíjasok voltak, addig tavaly - úgy tűnik - fordult a kocka.
Nem aggódunk már annyira a járvány miatt, viszont a munkanélküliség, elszegényedés annál nagyobb problémát jelent.
A koronavírus-járvány az egész világon hatalmas változásokat idézett elő a munkaerőpiacon 2020-ban, a vállalatoknak ugyanis rendkívül gyorsan kellett alkalmazkodniuk a megváltozott munkafeltételekhez és a fizikai távolságtartás új szabályaihoz. A McKinsey Global Institute legújabb tanulmánya arra a kérdésre kereste a választ, melyek lesznek a pandémiának a munka világára kifejtett hosszú távú hatásai.