Óriási a bérszakadék Magyarországon: ezért keresnek sokkal többet a férfiak, mint a nők
Európai uniós szabályozás és gazdasági érdekek is indokolják, hogy a munkáltatók törekedjenek a nemek közötti bérkülönbségek felszámolására.
Európai uniós szabályozás és gazdasági érdekek is indokolják, hogy a munkáltatók törekedjenek a nemek közötti bérkülönbségek felszámolására.
A reprodukciós egészség a 2024-es amerikai elnökválasztások egyik fontos témája lett.
Az idén 12. alkalommal megjelent PwC Women in Work Index adataiból kiderül, hogy több mint 50 évre lesz szükség ahhoz, hogy megszűnjön a nemek közötti átlagos bérszakadék.
Tavaly a 3,13 millió munkavállalási korú nő közül 2,27 milliónyian voltak jelen a munkaerőpiacon.
Számos országban nők ezrei tüntetnek e napon a nők társadalmi jogaiért és hátrányos megkülönböztetésük ellen.
A válaszadók több mint negyede szerint a nők rendszeresen találkoznak negatív sztereotípiával a munkahelyükön, legyen szó a külsejükről, személyiségükről vagy értelmi képességeikről.
A nemek közötti egyenlőség elérésének kulcsfontosságú területein az előrelépés hiánya, sőt, egyes esetekben visszalépés tapasztalható.
A magyar nők fizetése jelentősen elmarad a férfiakétól, és több mint kétszer annyi időt töltenek fizetetlen otthoni munkával.
A 2022-es Népszámlálási adatok alapján megvizsgáltuk, hogy hogyan alakultak az 1990-2021-es időszakban a magyarok kiköltözése külföldre.
„Csókolom! Főnök úr itt van?”
A nők közül kevesen és csak kis összeggel nyitottak a kriptovaluták kipróbálására, keveset tudnak erről a területről.
A munkáltatók méltányos javadalmazással, befogadó vezetéssel és egy adatvezérelt sokszínűségi stratégia kidolgozásával javíthatnák leginkább a nők munkahelyi szerepvállalását.
Jó hír azonban, hogy ez az első év, amikor már olyan európai országról is beszélhetünk, ahol lényegében megszűnt a bérszakadék.
A Piotr Sorokowski, a Wrocławi Egyetem pszichológusa által vezetett kutatás során 45 különböző országban, összesen 9 474 párkapcsolatban élő személyt kérdeztek meg.
A nők és a férfiak egyenlő bérezést, bánásmódot, lehetőségeket érdemelnek, az egyenlőség, amely az Európai Unió egyik alapvető értéke.
A friss adatok szerint Magyarországon 5,1 százalékkal keresnek kevesebbet a nők a férfiaknál. Az OECD-átlag alatt vagyunk, és a környező országok között is elég jól teljesítünk.
A nemek közti egyenlőség ma még csak távoli utópia, a pandémia pedig csak tovább mélyítette a szakadékot.
Minden igyekezet ellenére a nemek közti egyenlőtlenségek nem csökkentek tovább a munkahelyeken az elmúlt években.
Tudjuk, a HB is munka.
Újabb európai rangsor, amelynek a végén kullog Magyarország: most a nemek közti egyenlőséget pontozták hat szempont szerint. Bár a térképen látható, hogy egész Kelet-Európa eléggé rosszul teljesített, a régióból (és a vizsgált országok között is) csak hazánk és Görögország kapott 52-nél alacsonyabb pontszámot a lehetséges 100-ból. Viszonyításképpen: a listavezető Svédországban 83,6 lett a végső értékelés.