Lassan már tényleg luxus lesz ilyen lakást venni Magyarországon: ekkora drágulást még nem látott Európa?
Az új építésű lakások EU-s árszintje 2014 óta töretlenül drágul, 2024 második negyedében az éves árnövekedés a 7 százalékot is elérte.
Az új építésű lakások EU-s árszintje 2014 óta töretlenül drágul, 2024 második negyedében az éves árnövekedés a 7 százalékot is elérte.
Ha nem tudjuk kezelni ezt a problémát, akkor tartós és súlyos versenyhátrány lesz az energia-intenzív iparágakban.
A WHO 2023-as becslése szerint a világon minden hatodik, összesen 1,3 milliárd ember él fogyatékossággal.
„Románia megelőzte Magyarországot” – számolt be saját Tiktok-videójában Pogátsa Zoltán közgazdász a legfrissebb Eurostat-adatokról.
Brutális bérszakadék tátong a magyar társadalomban: a legszegényebb településeken 15-ször kisebb az egy lakosra jutó nettó belföldi jövedelem, mint a leggazdagabb településeken.
Róna Péter közgazdász szerint az egy főre jutó GDP egy teljesen értelmetlen szám, amivel nem is kellene foglalkozni. De mégis miért gondolja így a szakember?
Magyarország egyike azon tagállamoknak, amelyeket a járvány egészségügyi és gazdasági szempontból is jelentős mértékben érintett.
A bruttó hazai termék volumene Magyarországon 2022 első negyedévében 8,2%-kal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Magyarország bruttó hazai terméke a KSH adatai szerint 2022 I. negyedévében a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Negyedszázad alatt régiónkban két hellyel, az ötödikről a hetedikre csúszott vissza Magyarország, ha a gazdasági fejlettséget vizsgáljuk.
Komplex kihívásokra komplex megoldások.
Magyarországon immár 1912 óta létezik családi pótlékszerű ellátás, ugyanakkor az évtizedek során számos változáson ment keresztül. Viszont ami számunkra jelenleg a legfontosabb, hogy 2008 óta egy fillérrel sem emelkedett az összege, holott hol vannak már a 13 évvel ezelőtti árak! A Pénzcentrum megnézte, mire volt elég akkor és mire elég most 12 200 forint.
Magyarország az EU fejlettségének 74,2 százalékán állt tavaly.
Rengeteg emberéletbe kerül.
Luxemburgot esélyünk sincs utolérni.
Nagy vesztesek, nagy nyertesek.
Az oktatásra jutó összegekkel ugyanez a helyzet.
Ne maradj le semmiről!