Most érkezett! Kigyulladt a fontos budapesti kórház: az alagsorban keletkezett a tűz
Tűz volt a XII. kerületi Városmajori kórház alagsorában. Az intézményt nem kellett kiüríteni.
Tűz volt a XII. kerületi Városmajori kórház alagsorában. Az intézményt nem kellett kiüríteni.
Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, előzzük meg a tüzet a temetőben és otthon is - hívja fel a figyelmet a Katasztrófavédelem.
Az idei szúnyoggyérítési szezon sok munkát adott a szakembereknek. A katasztrófavédelem által koordinált szúnyoggyérítés huszonöt héten keresztül, egészen október 6-ig tartott.
Veszélyes fákra figyemeztető jelzésekre lett figyelmes a Normafán a Pénzcentrum olvasója. A Normafa Park igazgatója közölte: mire kell számítania a kirándulóknak.
Lakástűzben meghalt egy idős férfi hétfőn Debrecenben - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője.
Az őszi lárvagyérítést a folyók áradása indokolja, hiszen a levonult árhullám után visszamaradt víztestekben tömegesen fejlődhetnek ki a szúnyogoklárvák.
A Duna átlagos vízszintje ugyan mintegy ötven centivel elmarad a 2013-as áradás vízszintjétől, de védvonalak terhelése így is igen jelentős.
Az áradó folyó veszélyes, a jelenlegi körülmények között pedig még mindig könnyen elsodorhat bárkit.
Az árvíz elleni védekezésért Pintér Sándor belügyminiszter felel - holott a vízügyi törvény szerint alapesetben ez Lantos Csaba energiaminiszter feladata lenne.
A lakástüzek jelentős része elektromos meghibásodások miatt keletkezik. A régebbi házak elektromos hálózatait nem annyi eszközre tervezték, mint amennyit ma használunk.
A hétvégi viharok főként a Dunántúlon okoztak károkat, leginkább a kidőlt fák jelentettek problémát, adtak okot a katasztrófavédelem munkatársainak beavatkozására.
Az árhullám a jelenlegi előrejelzések szerint nyolc méter körüli vízállás mellett, a jövő hét második felében tetőzik.
A kéménysepréssel kapcsolatos szabályok az elmúlt években sokat változtak.
Szakértői vizsgálatok következnek utána tudják megállapítani a tűz okát és a keletkezett károkat - mondta a Barlangfürdőben történt tűzeset után Miskolc megválasztott polgármestere.
Sikerült megfékezni a lángokat a Miskolctapolcai Barlangfürdő tetőszerkezetén. A katasztrófavédelem szerint személyi sérülésről továbbra sincs információ.
Teljes terjedelmében ég a fürdő tetőszerkezete, több vízsugárral oltanak. Személyi sérülésről eddig nem érkezett bejelentés, de azt sem tudni, mi okozta a tüzet.
Az oltás utómunkálatait végzik a tűzoltók Vas vármegyében, ahol Csönge térségében csütörtökön előbb az aljnövényzet, illetve a bozótos kapott lángra.
A katasztrófavédelem speciálisan felszerelt mozgó laboratóriuma a helyszínen a füst miatt méréseket végez, a felderítést drónnal segíti.
Amíg a nyár első felében az árvízi fajok okozták a fő ártalmat, mostanra az emberközeli életmódot folytató szúnyogok a problémásabbak.
Zivatarok miatt több járásban is elsőfokú riasztás van érvényben; az elsődleges veszélyforrás a villámlás, de erős szél és jégeső is előfordulhat.