Eladó a Káptalantóti piac azon területe, amelyen az egyetlen állandó vendéglátóhely is működik, a telken 30 árusnak állandó bérleti szerződése van.
Május eleje óta egymást érik a viharok, nincs olyan hét, amikor ne attól lenne hangos a magyar sajtó, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat riasztást adott ki intenzív záporok, zivatarok vagy jégeső, esetleg szélvihar miatt. A szélsőséges időjárás nemcsak a hétköznapokat keserítheti meg, elrontva az estére szervezett szabadtéri programot, de jelentős anyagi kárt is okozhat a lakástulajdonosoknak: elázott falak, elúszott ingóságok, megbontott tetők. Akinek pedig nincs biztosítása, annak saját költségein kell megoldania a helyreállítást, ami nem egyszerű, mert vagyonokba kerülnek a munkálatok.
Amióta beköszöntött a jó idő, egymást érik a viharok: nincs olyan hét, amikor ne attól lenne hangos a sajtó, hogy az Országos Meteorológiai Szolgálat riasztást adott ki a felhőszakadás, viharos szél vagy jégeső miatt . A tomboló vihar pedig korántsem csak az estére vagy hétvégére szervezett szabadtéri programot ronthatja el, de elképesztő károkat is okozhat.
Ha csak a tavalyi időszakot nézzük, a május és augusztus közötti időintervallumban hatmilliárd forintot fizettek ki a biztosítók a nyári viharkárok miatt - tudtuk meg a Magyar Biztosítók Szövetségétől, a MABISZ-tól. Ez óriási pénz, arról nem is beszélve, hogy akinek nincs biztosítása, annak bizony van oka aggodalomra: a kár rendezése nem olcsó mulatság, legyen szó akár megbontott tetőről, beázásról vagy kerítésre dőlt fáról. Nem elég, hogy anyagilag is nagyon megterhelheti a családi kasszát egy káresemény, a helyreállítási munkálatokra jobb esetben heteket, rosszabb esetben hónapokat kell várni.
- mondta megkeresésünkre Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének elnöke, hozzátéve, komolyabb felújítási munkálatok esetén, Budapesten és az agglomerációban 4-5 hónapot is kell várni a szakemberekre.
- javasolja a szakember.
Százezreket fizethetünk, ha nem vigyázunk
Vagyis akinek nincs biztosítása, az bizony nagyon rosszul járhat. Márpedig a MABISZ információi szerint a mintegy 4,4 millió hazai lakóingatlan körülbelül 73 százaléka rendelkezett tavaly biztosítással. Vagyis ez azt is jelenti, hogy a lakások közel 30 százalékának még mindig nincs biztosítása.
Pedig - noha nagy a szórás -
Ez pedig nem kevés, jelentős anyagi terhet jelenthet a családoknak.
Évente legalább egyszer érdemes átnézni a lakásbiztosításunkat
Ha valakinek van lakásbiztosítása, az sem dőlhet hátra elégedetten, mondván, neki aztán nincs mitől tartania. Az építőipari munkadíjak és az építőanyagok drágulása miatt azért nem árt, ha átgondoljuk és átnézzük, hogy a lakásunk és az értékeink biztosítottsága megfelelő-e, ha ugyanis kiderül, hogy a válasz nemleges, máris mélyen a pénztárcánkba kell, hogy nyúljunk.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A biztosító évente küld indexértesítő levelet a szerződés évfordulója előtt, ilyenkor érdemes leülni, átnézni az iratokat és végigvenni, hogy mi szerepel azokban. Nem maradtak-e ki a melléképületek? Ha lett új melléképület időközben, azt is biztosítani kellene...
Arra is figyelni kell, hogy
- figyelmeztet a MABISZ. Ha felújítási munkálatokat végeztünk, esetleg beépítettük a tetőteret, megint csak frissíteni kell a biztosítást, és ezt nekünk kell jelezni a biztosító felé, hiszen a biztosítónak nincs és nem is lehet információja korszerűsítéssel vagy bővítéssel kapcsolatos munkálatokról. Azonban ezek nyomán megnő az újjáépítési értéke az ingatlannak, márpedig
Az ingóságokra is kell gondolni. Ha vettünk valamilyen értékesebb tárgyat, máris érdemes foglalkozni a lakásbiztosítással. Vannak ugyanis olyan társaságok, ahol a 250-300 ezer forint feletti értékű vagyontárgyakat külön vagyoncsoportba kell belefoglalni, akár tételesen felsorolva.
Mit tegyünk, ha beüt a krach?
Ha egy brutálisan tomboló vihar után arra megyünk haza, hogy beáztunk, esetleg egy fa dőlt a kerítésre, mielőbb jelentsük a kárt a biztosítónknál. Ott majd megkapunk minden szükséges információt arról, mi a teendő, és hogy a kárszakértő megérkezése előtt hogyan láthatunk neki a kármentésnek.
Címlapkép: MTI Fotó / Donka Ferenc
Ki jár jól ezzel? Újabb törvény került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárak ügyében
A társadalmi egyeztetés keretében beérkezett módosításokkal került benyújtásra az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról szóló törvény.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.