Hatósági becslések szerint több mint 200 ezer hamis okirat, így személyi igazolvány, jogosítvány és útlevél - lehet forgalomban Nagy-Britanniában, ami erősen kétségbe vonja a személyazonosító rendszerek helyes működését.
A Home Office szerint mintegy 5400 hamis útlevelet bocsátottak ki tavaly, előző évben pedig 10 ezret, ezen kívül több tízezer gyanús vezetői, és közel 100 ezer jogosítvány duplán van forgalomban. A probléma nagyságát azonban szinte képtelenség felmérni, hiszen a fiktív személyazonosítókat még nem is szerepelnek a felsorolásban.
Megoldásként már több éve felmerült az úgynevezett biometrikus személyazonosítás lehetősége, ahol az ujjlenyomat, hang, retina, írisz, arc vagy egyéb egyedi fizikai jellemző alapján történik az azonosítás. A szigetországban már tesztelték ezt a módszert, ahol is az arcfelépítés alapján azonosították a személyt, amihez egy több mint 50 milliós digitális fénykép adatbázis áll rendelkezésre.
A rendszer teljes kiépítése azonban mintegy 10 millió fontjába kerülne a hatóságnak, de sokan már most kételkednek a megbízhatóságában, hiszen hibás egyezések itt is előfordulhatnak azonosításkor, ami rengeteg galibát szülhet.
Az útleveleket kibocsátó hatóság (IPS) szerint az okirat kibocsátása előtti személyes interjú a leghatékonyabb eljárás a csalások elkerülésére, ezzel a módszerrel tavaly közel 10 ezer hamis okirat kiadását kerülték el.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.