Mit gondolnak a Magyarországon praktizáló orvosok a Mesterséges Intelligencia jelenéről, jövőjéről az orvoslás területén?
A koronavírus megjelenése új kihívások elé állította a cégeket, amelyeknek többsége nem volt felkészülve például a hibrid vagy távoli munkavégzésre, a digitális átalakulásra, és számos olyan új helyzetre, amely jó eséllyel tartósan az életünk része lesz. A pandémiás helyzet a vállalatok napi működése mellett a cégek piaci környezetére, ellátási láncaira, értékesítési lehetőségeire is jelentős hatást gyakorol. A megváltozott környezetben a tudatos likviditás-, és forgóeszköz menedzsment kiemelt jelentőséggel bír a felmerülő kockázatok kezelésében, illetve a stabil üzletmenet biztosításában - véli az UniCredit Bank szakértője.
A globális pandémia új kihívások elé állította a magyar vállalatokat az elmúlt egy évben. A legtöbben egyáltalán nem voltak felkészülve olyan feladatokra, mint például a gyors digitalizáció, vagy a hibrid vagy távoli munkavégzés megszervezése. Ahhoz, hogy gördülékeny legyen a munkavégzés, muszáj volt lépéseket tenni, a járványhelyzet katalizátorként hatott például a digitális átállásra is.
Kevés olyan cég van, amelyiknek ne változott volna meg a piaci környezete is. Bár vannak olyanok is, akik tudnak élni a kínálkozó lehetőségekkel, és tudnak alkalmazkodni a megváltozott megrendelésekhez, fogyasztói szokásokhoz, beszerzési lehetőségekhez, de sok olyan vállalatról is hallunk, akik komoly nehézségekkel küzdenek, jellemzően a piaci kereslet, beszerzési lehetőségek, illetve a finanszírozás terén.
Testre szabott forgóeszköz finanszírozás, mint kritikus sikertényező
"A pandémiás időszakban a vállalkozások jelentős rövidtávú kilengéseket tapasztalhatnak a keresletben, emellett az ellátási láncok működésében korábban nem tapasztalt kihívásokkal szembesülnek a cégek, a kereskedelmi partnerekkel alkalmazott fizetési határidők és egyéb feltételek pedig sok esetben érdemben módosultak az elmúlt egy éves időszakban. Ezek a jelenségek pedig együttesen nagy mértékű volatilitást eredményeznek a vállalkozások készlet-, vevő- és szállító állományában, amelynek kezelése komoly kihívás elé állítja a vállalatok vezetőit. A likviditás-, és forgóeszköz finanszírozás menedzsment az elmúlt években folyamatosan növekvő szerepet játszott a vállalatok életében, a pandémiás helyzet azonban drasztikusan felgyorsította ezt a folyamatot." - mondta el a Pénzcentrumnak Somlai Gergely, az UniCredit Bank Global Transaction Banking területének vezetője.
"Jelen helyzetben kiemelten fontos, hogy a vállalatok a tevékenységükhöz, piaci helyzetükhöz illeszkedő forgóeszköz-finanszírozási megoldással rendelkezzenek. Ennek érdekében minden esetben vállalati partnereinkkel közösen dolgozzuk ki a jellemzően klasszikus folyószámlahitel terméken túlmutató testre szabott forgóeszköz finanszírozási megoldást." - tette hozzá.
Az első lépés a forgóeszköz-finanszírozás kiértékelése
Az UniCredit Bank Global Transaction Banking területének vezetője a gyakorlatuk kapcsán elmondta, hogy a legtöbb esetben elsőként egy piaci kitekintést is tartalmazó forgóeszköz-finanszírozási elemzés készül a cégekről. Az eredmények az ügyféllel közösen kiértékelésre kerülnek, melynek ismeretében a testre szabott finanszírozási csomag főbb elemei meghatározhatóak. A cél az, hogy a piacon elérhető refinanszírozási lehetőségek, mint például az MNB Növekedési Hitelprogram vagy az EXIM Kárenyhítő Hitelprogram jelentette előnyök ötvözésre kerüljenek a bank által kínált egyéb finanszírozási formák nyújtotta lehetőségekkel.
A közös munka azonban túlmutat a finanszírozási csomag kialakításán, igény esetén a partnerekkel közösen a banki forgóeszköz finanszírozási specialista átnézi és értékeli a kereskedelmi kockázatok csökkentésére bevonható eszközöket, mint például a vevőkockázatok áthárításának, illetve egyéb kereskedelemfinanszírozási megoldások alkalmazásának lehetőségeit.
A szakember a cégvezetőknek azt javasolja, hogy jelen helyzetben
- folyamatosan kövessék és az aktuális piaci helyzethez igazítva rendszeresen tervezzék a cégük likviditási helyzetét;
- a forgóeszköz finanszírozási keretek mértékét oly módon határozzák meg, hogy az biztosítsa a stabil működéshez szükséges forrásokat váratlan piaci események bekövetkezte esetén is;
- végül, de nem utolsó sorban a pénzügyi tervezés mellett, kiemelt hangsúlyt fektessenek az értékesítési láncban bekövetkező változások vizsgálatára, illetve a vevői-, szállítói partner kockázatok folyamatos nyomon követésére.
"Az optimális forgóeszköz finanszírozási megoldások és a tudatos vállalati forgóeszköz-, illetve vevő és szállító kapcsolat menedzsment nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy a vállalatok jelen kihívásokkal teli környezetben is sikeresen tudjanak működni. Bankunk pedig elkötelezett abban, hogy meglévő és leendő partnereivel közösen megtalálja az egyedi igényekhez illeszkedő teljes körű megoldást." zárta a beszélgetést az UniCredit Bank Global Transaction Banking területének vezetője.
Támogatott tartalom
A cikksorozat megjelenését az UniCredit Bank támogatta.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.