Az előrejelzések alapján november 22-én, pénteken érkezik a 2024-2025-ös téli szezon első havazása.
Egy bolgár és egy román régió az Európai Unió legszegényebbje, egy főre jutó GDP-jük (azaz a bruttó hazai termék - a gazdasági termelés mérőszáma) a közösségi átlag alig harmada, míg a leggazdagabbnak egy belső londoni kerület számít, ahol az egy főre jutó GDP az EU-átlag több mint háromszorosa - derül ki az EU statisztikai hivatala, az Eurostat friss, immár az új EU-tag Horvátországgal kibővített jelentéséből. Pozsony az ötödik és nagyon elhúzott, Prága a tizedik, Bécs a tizenkettedik leggazdagabb régió. Budapest nem számít külön régiónak ebben a bontásban. A hét magyar régióból négy viszont megtalálható a húsz legszegényebb európai között, ahol összesen immár 273 régió van.
Horvátország 2013. július 1-től lett az Európai Unió tagja, így a közösség 28 tagúvá vált. Az Eurostat most publikálta az új taggal bővített, régiókra bontott statisztikákat az egy főre jutó GDP-ről. Horvátországgal együtt a viszonyítási alap is az EU28-ak átlaga lett.
A 273 régió közül leggazdagabb régió toronymagasan továbbra is Belső-London, az egy főre jutó GDP ebben a régióban közel háromszorosa az EU28-ak átlagának. Az első húsz leggazdagabb régió között számos fővárosi régiót találunk, Pozsonyt, Prágát, Stockholmot, Bécset stb. Magyarországon azonban nem képez a főváros külön régiót, Budapest a közép-magyarországi régió része. Miközben Közép-Magyarország a 84. a 273 régió közül, különállóan Budapest valószínűleg az első húsz körül lenne. Budapest termeli meg az ország GDP-jének 40 százalékát.
A visegrádi országokat tekintve érdekes, hogy Pozsony az utóbbi években erősen elhúzott Prágától, a válság előtt a cseh főváros számított gazdagabbnak, Pozsony viszont 2009-ben beelőzte Prágát, de még Stockholmot is.
Azonban míg Budapest megtermeli az országos GDP nagyjából 40 százalékát, az ország más régiói egyes bolgár és román régiókkal vannak egy szinten egy főre jutó GDP szerint. A legszegényebb továbbra is Észak-Magyarország, ahol az egy főre jutó GDP mindössze 40 százaléka az EU-s átlagnak, ezzel a kilencedik legszegényebb régió lett a 273-ból öt bolgár és három román régió után.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A húsz legszegényebb régió közé azonban a hét magyar régióból négy is felkerült, az észak-magyarországin kívül Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl.
A húsz legszegényebb között találunk még lengyel régiókat, a két horvát régióból azonban egyik sem került fel.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.