Az energiaszolgáltatók a fogyasztási adatok követése alapján általában szúrópróbaszerű ellenőrzéseket tartanak, de az utóbbi időben egyre több a lakossági bejelentés is. A becsületesen vételező és időben fizető szomszédok nem nézik jó szemmel az áram- és gáztolvajokat, akik a szaporodó ellenőrzések ellenére milliárdos károkat okoznak - írja a Napi.
A szolgáltatók közül a Tigáz a fogyasztásban mutatkozó jelentősebb visszaesést tapasztalva is ellenőrzést indít, az E.On pedig a nyilvántartási rendszeréből kiszűrt fogyasztási helyeken célzott ellenőrzéseket is végez. A már egyszer ellenőrzött helyekre időről-időre visszatérnek a szolgáltatók munkatársai. A gázlopások esetében inkább a lakossági elkövetés a jellemző, az áramlopásoknál azonban a lefüleltek mintegy 20%-a ipari felhasználó.
Évente több milliárd forint kárt okoznak az energiát szabálytalanul vételezők, a szolgáltatók nagy létszámú egységekkel igyekeznek visszaszorítani a jelenséget. A Tigáz évente 3-4 milliárd forintra becsüli a gáz szabálytalan vételezéséből (azaz lopásából) eredő veszteséget, ami az éves árbevétel mintegy 10%- át teszi ki - mondta Győri Pál, a társaság szóvivője. A munkavállalók közül minden tizedik az ellenőrzési területen dolgozik, de gyakran a rendőrségtől is kapnak szabálytalanságra utaló jelzéseket.
A Portfolio.hu az E.ON energiaellenőrzési csoportját kísérte el bevetésre. Jelenlétükkor az "áramkommandó" kettőből kétszer talált.
Országosan közel 300 fős energiaellenőr-csapatot működtet az E.On Hungária Zrt., ennek fenntartása közel 1,5 milliárd forintba kerül évente - mondta Kutas István szóvivő. Az E.On szolgáltatási területén éves szinten összesen 14 milliárd forintra rúg a gáz- és áramlopásból származó kárösszeg. Az energiatolvajok önmaguk és mások élet-, illetve vagyonbiztonságát is veszélyeztetik az illegális beavatkozással. Az áramlopások miatt gyakran túlterhelés keletkezik a hálózatban, ami meghibásodást, illetve feszültségingadozást okoz. Ha pedig valaki a gázhálózatba piszkál bele, az gázszivárgáshoz, gázrobbanáshoz vezethet.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az E.On energia-ellenőrei rendszeresen végeznek mérőóra-ellenőrzéseket. Az ellenőrzések közül 125 ezer az áram-, 25 ezer pedig a gázszolgáltatást érinti. Az ellenőrzések közel 20%- a tár fel valamilyen szabálytalanságot az áram-, 5%-a a gázszolgáltatásban. A Tigáz területén évente háromezer esetet derít fel a rendőrség. Az eszközpaletta a gázmérő manipulációjától a komplett mérőbelsők hamisításáig terjed.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.