Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 91 415,63 ponton zárt, 1444,10 ponttal, 1,61 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

A legolcsóbb és legdrágább magyar közterületek négyzetméterárai között tavaly 115-szörös volt a különbség, idén ugyanez már 236-szorosra nőtt - ez derül ki egy új ingatlanpiaci elemzésből. A balatonfüredi Aranyhíd sétány volt tavaly az ország legdrágább utcája 2,64 millió forintos átlagos négyzetméterárral a KSH adatai alapján. Ezzel a főváros elvesztette a korábbi, évtizedeken át tartó elsőségét. Második lett a múlt évben a Kossuth tér 2,54 millió értékkel, a harmadik pedig a budai Ruthén út 2,37 millióval.
Éveken át budapesti közterületek álltak az első helyen a legdrágább lakóingatlanok listáján, tavaly azonban változott a helyzet. Balatonfüred adta Magyarország legdrágább utcáját 2023-ban a KSH adatai alapján. A tízes toplistán utána budapesti lakóingatlanok következnek az átlagos négyzetméterárak alapján.
A két véglet, azaz a legdrágább és legolcsóbb lakóingatlanok négyzetméterára 115-szörös eltérés látható - közölte az ingatlan.com a legfrissebb hivatalos és a saját adatok alapján készült elemzésében.
Balatonfüred lenyomta az V. kerületet
A múlt évben a balatonfüredi Aranyhíd sétány lakásai voltak a legdrágábbak 2,64 millió forintos átlagos négyzetméterárral. A második helyet a budapesti Kossuth tér szerezte meg 2,54 millió forintos értékkel. A harmadik helyen pedig a főváros II. kerületében - azon belül a Rózsadombon található - Ruthén út következik, ahol négyzetméterenként 2,37 millió forintot adtak a vásárlók.
A tízes toplistán csak budai kerületek utcái szerepelnek: a Vérhalom utca, a Józsefhegyi utca, a Márvány utca, a Medvetalp utca, a Lotz Károly utca, a Dolgos utca és az Országház utcai lakóingatlanait 1,85-2,22 millió forintos ár jellemezte a múlt év során.
A lakóingatlan-árak szempontjából az ország legolcsóbb közterületei közé tartozott tavaly a kiskunlacházai Templom utca volt, ahol 23 ezer forint volt az átlagos négyzetméterár. Szintén a legalacsonyabb árat képviselő utcák közé sorolható borsodnádasdi Kölcsey Ferenc utca, a mezőhegyesi Battonyai út, a mélykúti Dózsa György utca, valamint a mohácsi Bajcsy-Zsilinszky utca is, amelyekben 25-27 ezer forint lett a tavalyi négyzetméterár.
Legdrágább közterületek 2023-ban, ezer forint/négyzetméterben megadva:
- Balatonfüred, Aranyhíd sétány, 2 639
- V. kerület (Budapest), Kossuth Lajos tér, 2 539
- II. kerület (Budapest), Ruthén út, 2 368
- II. kerület (Budapest), Vérhalom utca, 2 224
- II. kerület (Budapest), Józsefhegyi utca, 2 073
- I. kerület (Budapest), Márvány utca, 2 002
- XI. kerület (Budapest), Medvetalp utca, 1 878
- II. kerület (Budapest), Lotz Károly utca, 1 856
- XII. kerület (Budapest), Dolgos utca, 1 848
- I. kerület (Budapest), Országház utca, 1 829
Tovább nyílik az árolló
Az ingatlan.com összeállításából kiderül az is, hogy 2024-ben eladó lakások és házak közterületei közül melyek voltak a legdrágábbak és legolcsóbbak.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Budapesten a rózsadombi Türbe tér vezeti a rangsort közel 3,8 millió forintos négyzetméterárral. A pesti oldalon, az Erzsébet-híd lábánál található Petőfi tér valamivel több mint 3,7 millió forintos összeggel a második, amelyet a szintén budai, XII.-ben található Arató utca lakóingatlanai követnek 3,68 millió forintos négyzetméterárral. Az idei tízes listában van még a pesti oldalról az V. kerületben lévő Széchenyi rakpart és a Március 15. tér. A budai oldalon pedig a II. kerületi Napraforgó köz, Ferenchegyi út, Rét utca és Tulipán utca, továbbá a XI. kerületi Libella köz. Utóbbiak 3,1-3,5 millió forintos átlagárral szerepeltek az idei kínálatban. A legolcsóbb fővárosi közterületek a XVII. kerületi Orgoványi utca mellett a XX. kerületben található Karánsebes utca és Szent Lajos tér, valamint a XVIII. kerületi Szepes utca voltak 220-291 ezer forintos átlagos négyzetméterárral.
Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője a fővárosi adatokat értékelve közölte, hogy a legmagasabb négyzetméterárak alapján a fővároson belül egyre szélesebbé nyílik az árolló a budai és a pesti kerületek között. A budai városrészek lakásárai egyre inkább meghaladják a pesti oldal ingatlanárait.
Mindent visz a Balaton
A fővároson kívüli piacon az ingatlan.com idei listájának élbolyában balatoni utcák vannak főlényben. A tihanyi Itató köz számított a legdrágábbnak 2,8 millió forintos árral. A második helyet a balatonfüredi Széchenyi utca, a harmadikat a balatonkenesei Kikötő utca kapta meg, előbbiben több mint 2,7, utóbbiban 2,68 millió forint volt a négyzetméterárak átlaga. A legdrágább tízben van még 2,2-2,6 millió forintos értékkel az ugyancsak balatonfüredi Honvéd utca, a Mikszáth Kálmán utca, valamint a hivatalos adatok szerint a tavalyi országos „győztes” Aranyhíd sétány; valamint balatonfenyvesi Balaton utca és Vachott Sándor utca. A Balaton-környékén kívül egyetlen közterület, a Zebegényi Hajnalka utca került be a top tízbe, itt majdnem 2,3 millió forintért kínálták a lakóingatlanokat.
Legdrágább közterületek 2024-ben (ezer Ft/m2):
- II. kerület (Budapest), Türbe tér, 3 775
- V. kerület (Budapest), Petőfi tér, 3 734
- XII. kerület (Budapest), Arató utca, 3 685
- V. kerület (Budapest), Széchenyi rakpart, 3 474
- II. kerület (Budapest), Napraforgó köz, 3 267
- II. kerület (Budapest), Ferenchegyi út, 3 167
- XI. kerület (Budapest), Libella köz, 3 106
- II. kerület (Budapest), Rét utca, 3 101
- II. kerület (Budapest), Tulipán utca, 3 100
- V. kerület (Budapest), Március 15. tér, 3 091
A legolcsóbb utcák esetében 16-19 ezer forint volt a négyzetméterár az idén az ingatlan.com statisztikái szerint. A kercseligeti Fő utca, a kunágotai Kossuth utca és a szentmargitfalvai Ady út lakóingatlanainál átlagosan kevesebb mint 20 ezer forintos négyzetméterárral kalkulálhatnak a vevők és az eladók.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


