Így tuti, hogy nem nyúlják le a pénzed, ha neten vásárolsz

Pénzcentrum
2015. október 8. 11:22

Sokan félnek az online vásárlásoktól, mert úgy gondolják: ha megadják az adataikat az interneten, akkor könnyen ellophatják a számlán lévő pénzt. Ugyan a vásárlási rendszereknek köszönhetően a bankkártyás vásárlás biztonságos (ráadásul kár esetén a bank kártalanít), ennek ellenére a kártyatársaságok két olyan megoldással is előrukkoltak, amivel szinte lehetetlen lesz lenyúlni a bankszámlánkon tartott pénzünket.

Sokan ódzkodnak az internetes bankkártyás fizetéstől, attól tartanak, hogy ellopják az adataikat és visszaélnek velük. Bár a bankkártya az egyik legbiztonságosabb fizetési módszer, a netes lehúzások elkerülésére a kártyakibocsátók már kifejlesztettek két tuti módszert: a virtuális kártyaszámlákat és az egyszer használható virtuális hitelkártyaszámlákat.

Hogyhogy csak online használhatom a bankkártyát?

A virtuális kártyaszámlák bankszámlához csatolhatók, de attól elkülönülnek, így nyugodtan fizethetünk róluk online. Az online fizetés előtt annyi pénzt érdemes átutalunk a virtuális számlára, amennyire a vásárláshoz szükség van, majd a betéti kártyához hasonló adatokat megadva fizetünk a kiszemelt webshopban.

A netes fizetéssel szemben még bizonytalan vásárlók (akik egy esetleges visszaéléstől tartanak) is biztonságosnak érezhetik a vásárlást, mivel a virtuális számlájukon csak akkora összeg érhető el, amekkora az adott vásárláshoz feltétlenül szükséges

  - mondta el a Pénzcentrum megkeresésére a MasterCard.

Lényeges, hogy ez a kártya kizárólag internetes vásárláshoz használható, így a betéti vagy hitelkártyánk adatait nem kell megadnunk, vagyis védve maradnak az adatok és ezzel a bankszámlánkon tartott teljes összeg is. Ezeket a kártyákat egyébként a bankunktól ígényelhetjük a betéti kártyákhoz hasonlóan, kinézetre hasonlítanak is ezekre, viszont nem tartalmaznak sem chipet, sem mágnescsíkot (és PIN-kódot sem kapunk hozzá), így készpénzfelvételre és kártyás fizetésekre alkalmatlanok. Bizonyos esetekben egyébként fizikai bankkártyát sem kapunk, csupán a vásárláshoz szükséges adatokat adja meg nekünk a bank.

Ezek a kártyaadatok kellenek a a webshopos fiztéshez:
  • Kártyaszám: 16 számjegy
  • Biztonsági azonosító szám: 3 számjegy
  • Lejárati dátum

Mik az egyszer használatos kártyaszám előnyei?

Az egyszer használatos virtuális hitelkártyaszámnál minden egyes tranzakció után egy egyszeri virtuális hitelkártyaszám generálódik, ami a tranzakció végén érvénytelenné válik és nem használható újra

- tudtuk meg a VISA-tól. A virtuális kártyaszámok kibocsátása interneten és mobilon keresztül is történhet, mindössze egy bankszámlára van szükség hozzá. A fizikailag is létező kártyaszámlákhoz hasonlóan az egyszer használatos kártyaszámok is on-line vásárlásra lettek kitalálva, így előnyei itt mutatkoznak meg.

A netbankon keresztül igényelhető kártyaszámok segítségével szintén biztonságban tudhatjuk a folyószámlánkon hagyott összeget, hiszen a kártyaszám csupán egyszer használható. Ha több vásárlást szeretnénk végrehajtani, akkor több számot kell kérnünk.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Melyik virtuális megoldást válasszam?

Amennyiben csupán egy olyan vásárlásunk van, ahol nem bízunk meg a másik félben (pl. ismeretlen távol-keleti cég), akkor az egyszer használatos kártyaszámot használjuk. Ha viszont gyakran vásárolunk kétes webshopokban, akkor megéri kiváltani egy internetkártyát, amelyre mindig a vásárlásnak megfelelő összeget töltjük fel.

Persze, ha kizárólag megbízható webshopokból rendelünk, akkor valószínűleg nincs szükség egyik megoldásra sem, hiszen hitelkártyánkkal vagy betéti kártyánkkal is vásárolhatunk, az adataink nem lesznek veszélynek kitéve.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2024. november 21. 19:23
Bár a jelek arra utaltak, hogy Ördög Nóráék lesznek a műsorvezetői, valójában Kasza Tibor kapta a fe...
Kiszámoló  |  2024. november 21. 18:39
Írtam a Curve-ről egy update cikket nemrég. Akkor vettem észre, hogy a Curve lehetőséget ad a bankká...
Holdblog  |  2024. november 21. 07:52
Kezdetben a közösségi média csupán izgalmas újdonságnak tűnt, amiről senki sem gondolta volna, hogy...
Kasza Elliott-tal  |  2024. november 15. 18:35
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Jön az V. Mindset Meetup hétvégén, építs te is kapcsolatokat, ne maradj le! (x)

Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.

Járt már homoktövis szüreten? Most megteheti! (x)

Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. november 22. péntek
Cecília
47. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
A magyar Real Estate Agent találkozó a Kalmárok közreműködésével
Future of Finance 2024
Mi lesz a szerepe a pénzügyekben az AI-nak?
Sustainable World 2024
Zöld finanszírozási lehetőségek, befektetési döntések, ESG megfelelés
EZT OLVASTAD MÁR?