A Raiffeisen Bank új számlacsomagot indít, melynek díjai között már megjelennek az új, megemelt tranzakciós illetékhez kapcsolódó költségek is.
A bankok drágák és csak a saját hasznukat lesik. Sokan fogalmaznak meg mostanság ilyen lesújtó véleményeket a pénzintézetekről. Ám ahogy általában véve, úgy most sem szerencsés dolog általánosítani. Vannak olyan bankok is, akik nem hárítják át ügyfeleikre terheiket, és a jövedelmezőségen túl más szempontokat is szem előtt tartanak. De vajon ez a gondolkodásmód hogyan működik a profit vezérelte pénzvilágban? Erről kérdeztük Pozsonyi Gábort, a MagNet Bank vezérigazgató-helyettesét.
Tranzakciós illeték. Ma már minden banki ügyfél tudja, mit jelent ez a kifejezés. És abban is nagy az egyetértés, hogy az új terhet nem ártana valahogy megúszni. Lehetséges ez? Van olyan bank a magyar piacon, ahol az ügyfélnek nem kell tranzakciós illetéket fizetni?A hazai piacon van néhány olyan bank, ahol az ügyfeleknek nem kell a tranzakciós illeték miatt nagyobb díjakat fizetniük, ám minden esetben érdemes megnézni a "nullás" számlacsomagok feltételeit. A néhol igen kemény feltételek előírása miatt az ügyfelek nagy része esik el az egyébként kedvezményes számlacsomagtól. Feltételek nélkül igényelhető a MagNet kedvezményes lakossági számlacsomagja, ahol a számlavezetési díj is becsületkasszás.
A kisebb méretű vagy az átlagostól eltérő üzletpolitikát folytató bankok miként képesek rugalmasan reagálni a tranzakciós illeték jelentette piaci kihívásra? Az illetéket ezeknek a pénzintézeteknek is fizetniük kell nem?
Természetesen a MagNet Bankot is érinti a tranzakciós illeték. Ránk is ugyanolyan keményen vonatkoznak az extra terhek. A banki profit terhére vállaljuk azt, hogy lakossági ügyfeleink számára tavalyi árakon biztosítjuk a bankolást, nem terheljük őket extra költségekkel. Mindemellett a kis bankok számára, így számunkra is, a kialakult helyzet hatalmas lehetőség lehet az ügyfélbázis építésére. Ha nálunk ugyanolyan jó színvonalú szolgáltatásokat, de kedvezőbb feltételeket és alacsonyabb bankköltségeket találnak az érdeklődők, akkor reményeink szerint ez az ügyfélszámunk növekedésében mutatkozik meg. Hosszú távon pedig bízunk benne, hogy a válsággal a válságadók is megszűnnek majd.
Pozsonyi Gábor
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Bankjukat közösségi bankként ismerik. Talán kevesen tudják, mitől lesz közösségi egy pénzintézet?
A közösségi bankban ügyfeleink hazánkban eddig kevésbé ismert ügyféljogokkal élhetnek. Első hazai újbankként először döntöttünk úgy, hogy az átláthatóság jegyében kiszámítjuk és ügyfeleink tudomására hozzuk, hogy mekkora összeggel járultak hozzá a bank teljes éves eredményéhez. Az ügyfelek egy közösség felelős tagjaiként hozhatnak döntést a rájuk eső nyereségrész felhasználásáról és meghatározhatják, hogy a bank milyen társadalmi kezdeményezéseket támogasson.
Ügyfeleink abban is biztosak lehetnek, hogy megtakarított pénzük nem fog környezeti vagy társadalmi szempontból káros tevékenységet finanszírozni. A közösségi termékek által ugyanis maguk határozhatják meg, hogy betétben elhelyezett pénzük mely hitelcélt vagy mely konkrét hitelfelvevőt támogassa. Különös ügyféljogokat kínálunk a számlavezetés területén is: minden lakossági ügyfelünk maga határozhatja meg havi számlavezetési díjának mértékét. Összegezve elmondhatom, hogy mi hiszünk abban, hogy a közösségi banki filozófiát követve, ügyfeleinkkel közösen fogunk túljutni a válságon.
A MagNet Bank nem profitmaximalizálásra törekszik - hirdetik magukról. De ha nem a profit a cél, akkor hogy tudnak vonzó kamatokat kínálni a betéteseknek és miért éri meg bankot működtetni a tulajdonosoknak?
Nem extra profitra törekszünk, hanem olyan banki jövedelmezőségre, amely fenntarthatóvá teszi a működésünket hosszú távon is. E törekvésünk közben társadalmi- és környezeti profitszempontokat is figyelembe veszünk a közösségi termékeink által. Mi a MagNetnél a megtakarításaikat tudatosan és felelősen kezelő ügyfelek számára kínálunk alternatívát. Közösségi betéteink esetében megvalósul a három látszólag különböző érdekcsoport, azaz a betétes, a hitelfelvevő és a bank érdekeinek összehangolása. A betétes maga választhatja meg, hogy mely hitelfelvevőt támogassa a bank a pénzéből, amíg azt a bankban tartja. Ráadásul a betétes egy kamatsávon belül maga dönthet betétje kamatozásáról is. Ha a maximumnál alacsonyabb kamatozást választ, akkor a hitelfelvevő ügyfél hitelét teszi kedvezményesebbé. A számok is azt mutatják, hogy ügyfeleink egyre magasabb hányadánál nem a magas betéti kamatok a vonzók, sokkal inkább a társadalmi és környezeti haszon, amit bankolásukkal létrehozhatnak.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.