A Raiffeisen Bank új számlacsomagot indít, melynek díjai között már megjelennek az új, megemelt tranzakciós illetékhez kapcsolódó költségek is.
Kártyás vásárlásnál nem kell tranzakciós illetéket fizetni? Itt a bankok listája, ahol mégis. A bankkártyák mellett azokat a hitelkártyákat is összeszedtük a BankRáció.hu segítségével, ahol meg kell fizetni az új adót még vásárláskor is.
Érdekesen zajlott le a tranzakciós illeték áthárítása az ügyfelekre. Az nem volt kérdés, hogy mi fogjuk megfizetni a bankokra kirótt új adót, de nem volt mindegy, hogyan. Növekedtek a kártyadíjak és egyéb díjak is, de a pénzintézetek többsége nem próbálta elrejteni a költségeket és közvetlenül a készpénzfelvételt és az utalásokat drágította.
Egyetlen kivétel maradt; a kártyás vásárlás mintha megúszta volna az áthárítást és a legtöbb banknál ingyenes maradt. A legnépszerűbb folyószámlák esetén már az elején is látni lehetett, hogy nem kell fizetni, ha a boltokban elővesszük a kártyánkat, majd sorra léptek vissza azok a bankok is az illeték áthárításától, akik még november elsején az ügyfelekkel fizettetek volna meg a díjat. A nagyobb bankok közül az MKB például február 11-től nem számol fel plusz díjat a kártyás vásárlások után. Nemrégiben a Mohácsi Takarék Bank is hasonló lépést tett. De még jelenleg is vannak olyan bankkártyák, melyek esetén meg kell fizetni a 0,2 %-os tranzakciós illetéket az ügyfeleknek.
A betéti kártyák mellett összeszedtük azokat a hitelkártyákat is, melyek esetén egy az egyben áthárították a bankok a tranzakciós illetéket. Ez azért is fontos, mert ezeket a kártyákat csak vásárlásra használjuk és legtöbben a jóváírásnak és a kamatoknak köszönhetően több tízezret keresünk velük évente, nem lenne jó, ha elvinné a hasznot ez a 2 ezrelék.
Kíváncsi vagy rá, hogyan kereshetsz a hitelkártyával? Kattints ide!
A bankok többsége elengedi a bankkártyás vásárlásoknál kirótt két ezrelékes illetéket, de van kivétel. Itt a teljes lista, ahol fizetni kell még a boltban is!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A hitelkártyák esetén is érdemes vigyázni, a teljes lista itt. És csak a számok szerelmeseinek: 2 ezrelék illeték 100 ezer forint vásárlás után 200 forintot jelent.
A Citi és az FHB bank is csak a január elseje után igényelt bankkártyáknál számolja fel az illetéket néhány kártyája esetén. Az Unicreditnél és az MKB-nál feltüntetik ugyan a díjat, de azt akciós jelleggel elengedik azt. Ezek az akciók visszavonásig érvényesek. Jól látszik tehát, hogy több népszerű hitelkártyánál meg kell fizetni a tranzakciós illeték teljes összegét.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.