A Pénzcentrum 2025. március 29.-i hírösszefoglalója, deviza árfolyamai, az EuroJackpot nyerőszámai, heti akciók és várható időjárás egy helyen!

Reális esély van az 1000 eurós minimálbér és az 1 millió forintos bruttó átlagkereset elérésére 2028-ra, ha a magyar gazdaság tervezett magasabb növekedési üteme megvalósul és az infláció kiszámíthatóan alacsony szinten tartható - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Czomba Sándor jelezte, hogy a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) tárgyalásokat folytat a jövő évi, illetve a következő három évi bérek alakulásáról. A kormány célja, hogy a minimálbér 2027. január 1-jére elérje az abban az évben várható rendszeres bruttó átlagkereset 50 százalékát, ami a mostani számítások szerint 370-375 ezer forint körüli összeg - ismertette az államtitkár. Ezt évente 12 százalékos emeléssel el lehet érni, az emelkedés évenkénti pontos mértéke ugyanakkor a gazdasági növekedéstől függ - hívta fel a figyelmet. Hozzátette, hogy ebben konszenzus van a felek között.
Az államtitkár felidézte, hogy a kormány várakozása szerint 2025-ben a magyar gazdaság 3-4 százalékkal bővülhet, 2026-ban pedig a 4-5 százalékkal. Ha marad a 3-4 százalékos sávban az infláció, és a vállalkozások termelékenységét is javítani tudják, akkor elérhető a havi 1 millió forintos bruttó átlagkereset 2028-ra - hangsúlyozta.
Czomba Sándor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kitért arra is, hogy a gazdasági növekedésben nagyon fontos szerepe van a hazai kis- és középvállalkozásoknak (kkv), amelyek a magyar munkavállalók kétharmadát foglalkoztatják. A kormány 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterve ezért célul tűzte ki, hogy elősegítse a magyar kkv-szektor megerősödését, versenyképességének növekedését - fejtette ki az NGM államtitkára.
Címlapkép: MTI/Illyés Tibor
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


