31 °C Budapest
Remote kayak on the water

Hoppá, 342 millióból turbózzák fel az alföldi város népszerű tavát: nézzétek, mit terveznek!

2025. március 29. 09:03

Nem semmi fejlesztések kezdődtek Mezőberényben a Hosszú-tó és a Kossuth tér környezetében, melyek célja a közösségi terek modernizálása. A beruházások összértéke közel 342 millió forint, melyet a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) keretében nyert el az önkormányzat.

Mezőberényben a Hosszú-tó környezetében egy korszerű szabadidőpark kialakítása zajlik. A fejlesztés részeként 124 négyzetméteren új térburkolatot raknak le. Emellett egy 1589 négyzetméteres öntött gumi burkolatú futópálya is épül, amely biztonságos és kényelmes sportolási lehetőséget biztosít a helyiek számára - írta Facebook-posztjában a település polgármestere.

A terület világítását napelemes kandeláberek biztosítják, amelyek nemcsak energiatakarékosak, hanem esztétikailag is illeszkednek a környezethez. A gyalogos közlekedés megkönnyítésére új sétányokat és ösvényeket alakítanak ki, amelyeken keresztül a tópart még kellemesebb séták helyszíne lehet. A vízparti élmények fokozása érdekében stéget és bejáró hidat építenek, így a látogatók még közelebb kerülhetnek a természethez.

A zöldterület fejlesztése kiemelt szerepet kap a projektben: a tó környékét faültetések, cserjék telepítése és gyepesítés teszi természetközelibbé. A gyermekek számára modern játszótér épül, amely biztonságos és szórakoztató kikapcsolódást nyújt. A park kényelmét tovább növelik a kihelyezett köztéri bútorok, padok és asztalok, valamint az új ivókutak, amelyek a látogatók komfortérzetét hivatottak javítani.

Így dobnák fel a Kossuth teret

A Kossuth tér nyugati végén zajló munkálatok célja a közlekedési infrastruktúra és a városi környezet megújítása. A fejlesztés részeként felújítják a meglévő utakat és parkolókat, valamint a járdák is új burkolatot kapnak a biztonságosabb gyalogos közlekedés érdekében. A térburkolás során 371 négyzetméteren 6 centiméter vastag, míg további 582 négyzetméteren 10 centiméter vastag burkolatot építenek ki.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A zöldterület fejlesztése is a projekt része: összesen 261 cserjét és 772 lágyszárú növényt ültetnek el, emellett 393 négyzetméteren gyepesítik a területet. A munkálatok első üteme a tér nyugati végére koncentrálódik, ami várhatóan négy hétig tartó teljes lezárással jár.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 26. szombat
Anna, Anikó
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?