Lépéseket tesznek a társadalom alacsonyabb jövedelmű és sérülékenyebb csoportjainak védelme érdekében a végrehajtási szabályok módosításával
Az elmúlt egy évben több banknál fejlesztették tovább a hitelkártyákat, így már nemcsak vásárlásra és készpénzfelvételre használhatjuk azokat, hanem csoportos beszedési megbízást, sőt, átutalást is kezdeményezhetünk. Persze ezek után díjakat számíthatnak fel a bankok, így nem árt alaposan megfontolni, mire használjuk a kártyánkat. Mutatjuk, kinek, melyik hitelkártyát érdemes választani.
Sokat fejlődtek a hitelkártyák az elmúlt időszakban, a több banknál már átutalást indíthatunk és csoportos beszedési megbízást is adhatunk a kártyánkra, így a számláinkat is fizethetjük a kártyánkkal. Azonban nem minden tranzakciót érdemes a hitelkártyával végrehajtani, van, amiért borsos díjat számíthat fel nekünk a bankunk.
Mindent hitelkártyával fizessünk?
A csoportos beszedéseknél a bankok eltérő díjszabásokat alkalmaznak, több helyen ingyenes ez a tranzakció, náluk kétségtelenül megéri hitelkártyával fizetni, hiszen visszatérítést kapunk ezután. Azoknál a bankoknál viszont, ahol díjat számítnak fel ezért, érdemes lehet utánaszámolni, hogy vajon a díj a nagyobb, vagy a visszatérítés mértéke. Akkor éri meg ugyanis hitelkártyáról csoportos beszedéssel így utalni, ha több a visszatérítés, mint a díj. 1 százalékos visszatérítéssel számolva
- az Ersténél 3900 forinttól,
- az MKB-nál 7900 forinttól,
éri meg csoportos beszedéssel fizetni hitelkártyaszámláról, mivel a díjak 39, illetve 79 forintot tesznek ki tranzakciónként. Persze, ha a folyószámlánkon is felszámítanak ezért díjat, akkor már alacsonyabb összegtől is jól járhatunk a csoportos beszedés beállításával.
Az utalásokkal viszont más a helyzet, mivel ezekért igen magas összeget számítanak fel a bankok. Számításaink alapján 15 ezer forint bankon kívüli, eseti átutalásakor, ekkora összegnél
vagyis ezeket inkább vészhelyzet esetén érdemes használni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hogyan válasszunk hitelkártyát?
A hitelkártya kiválasztásakor azt kell eldöntenünk, hogy mire használjuk elsősorban, ez ugyanis alapjaiban határozza meg, hogy melyik a számunkra megfelelő termék:
- A legtöbben a hitel funkciója miatt választják a hitelkártyát, pedig számukra nem is biztos, hogy ez a legjobb termék. A folyószámlák mellé ugyanis folyószámlahitelt is igényelhetünk, ami a hitelfunkciót ellátja és nincs szükség külön kártya kiváltására sem. Ha ennek ellenére a hitelkártyát választjuk, akkor az olcsóbb éves (és havi) díjú termékek közül érdemes válogatnunk.
- Ha a közüzemi számlákat fizetnénk ezzel elsősorban, akkor olyat válasszunk, amiről ingyenesen tudunk csoportos beszedést indítani.
- Ha inkább a vásárlásra koncentrálunk, akkor a magasabb visszatérítést nyújtó kártyát válasszuk.
- A betéti kártyákhoz sokszor igen drága az SMS-értesítés díja, ez viszont több hitelkártyánál ingyenes, így a vásárlásaink után fizetett értesítés költségeit megúszhatjuk, ha ilyen kártyát választunk.
- Ha alacsony a jövedelmünk, akkor arra is oda kell figyelni, hogy melyik banknál fogadják be a kérelmünket. Ugyan 100 ezer forint alatt igényelhetők a hitelkártyák, azonban a Budapest Banknál van a legalacsonyabb szükséges, fix jövedelem (60 ezer forint). Emellett a Cetelemnél is érdemes próbálkozni, náluk nincs minimálisan meghatározott összeg, a lényeg az, hogy a jövedelem rendszeres legyen és igazolhatóan megkapjuk.
- Ha aránylag kis keretet szeretnénk, akkor a Budapest Bank vagy a Raiffeisen lehet a jó megoldás, míg a legnagyobb keret a Raiffeisennél érhető el, akár 3 millió forint is lehet.
- Ugyan hitelről van szó, amelynek más termékhez képest magas kamatai vannak, azonban nem ez alapján érdemes terméket választanunk.
Figyeljünk az akciókra!
Ha odafigyelünk azt akciókra, akkor egyes kártyákat sokkal jobb feltételekkel kaphatunk meg. Jelenleg az alábbi akciókkal csábítják az ügyfeleket:
- Az Ersténél például 5 ezer forintos, az OTP-nél pedig 10 ezer forintos jóváírást kaphatunk.
- A CIB szintén extra jóváírásokkal csábít, akár 20 százalékos visszatérítést is kaphatunk egy (aránylag szűk) kereten belül.
- A Budapest Banknál extra visszatérítéseket kapunk, ha a folyószámlát, folyószámlahitelt, megtakarítási számlát és hitelkártyát is igénylünk egyszerre.
- Az FHB-nál például nem kell megfizetni az első éves kártyadíjat, amivel a második legjobb választás a kártyadíjakat tekintve.
- A Cetelemnél és a Raiffeisennél időszakos akciók vannak, amelyek során 5 százalék, vagy akár ennél is nagyobb kedvezményeket kaphatunk.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.