Az online kötések átlagdíja a tavalyi szint közelében, 32-33 ezer forint között alakul.
A jelenleg elérhető európai uniós összehasonlító adatokból az látszik, hogy 2020 végére a koronavírus-világjárvány második hulláma brutális veszteségeket okozott a tagállamok számára. A halálozási arány mértéke október-novemberben 17-40 százalékkal volt magasabb, mint ugyanebben az időszakban átlagosan 2016-2019 között. A csapás azonban nem egyenlő mértékben érintette az országokat, volta olyanok, akik jobban állták a sarat, és a többlethalandóságot 10 százalék alatt tudták tartani, máshol azonban drámai módon kilőttek a számok. Ilyen volt Magyarország is, ahol tavaly novemberben 53,4 százalékkal többen haltak meg, mint ugyanebben a hónapban átlagosan 2016-2019 között.
A legfrissebb adatok szerint március és október között az Európai Unióban 297 500-al több halálesetet történt, mint ugyanebben az időszakban átlagosan 2016-2019 között - derült ki az Eurostat legfrisebb jelentéséből. Minderről pedig a koronavírus világjárvány tehet. Azt is tudni lehet már például, hogy a járvány első hullámában áprilisban volt a legrosszabb a helyzet az EU-ban, ekkor 25 százalékkal nőtt meg a halálozási arány 2016-2019 azonos időszakának átlagaihoz képest.
Ez persze nem minden országban jelentett ugyanilyen kiemelkedő halálozási arányt, sőt. Voltak olyan országok, ilyen volt Magyarország is, ahol március és május között több hónapban még csökkent is a 2020-as évben a halálesetek száma a 2016-2019-es átlaghoz képest. De például áprilisban nálunk is nőtt, de csak 1 százalékkal, miközben márciusban 1,6, míg májusban 2,6 százalékos csökkenést mértek.
Olyan EU-s országok is voltak ugyanakkor, ahol az uniós szinten legrosszabbnak számító áprilisi hónapban is csökkent a halálozási aránya 2020-ban a 2016-2019-es átlagos áprilisi adatokhoz képest. Ilyen volt: Horvátország, Lettország, Szlovákia és Bulgária is. Mindezekhez képest a második hullám (bár még csak 2020. október-novemberi adatok érhetők el) már brutálisan nagyot robbant.
Ahogy az az adatokból is látszik, 2020 végére nagyon komolyan megugrott a többlethalandóság az EU-ban. Az átlag szeptemberben még 10 százalék alatt volt, ám októberre ez már 17 százalékra ugrott, novemberre pedig (igaz, néhány tagállamnak még nincs elérhető adata) majd 40 százalékra. Ehhez képest például Magyarországon már novemberben
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ez az arányszám növekedés természetesen önmagában is borzasztó, az EU-s tagállamok közül a 7. legnagyobb mértékűnek számított. (azok közül az országok közül, ahol már elérhetők novemberi adatok, 24 ilyen van). Ennél is megdöbbentőbb azonban, hogy 2020 utolsó előtti hónapjában Szlovéniában, Bulgáriában és Lengyelországban több mint 90 százalékkal emelkedett a halálozási arány 2016-2019 átlagos novemberéhez képest.
Ezzel szemben is voltak természetesen ellenállóbb országok, így például Dániában, Finnországban, Észtországban, Lettországban és Cipruson 10 százalék alatt a novemberi halálozási arány növekedése a 2016-2019-es átlaghoz képest. Egyelőre úgy tűnik tehát, hogy ezekben az országokban sikerült a legjobban a koronavírus-világjárvány második hullámának a féken tartása, miközben a legtöbb uniós országban nagyon durván elszálltak a halálozási adatok. És ezt még csak novemberig látjuk egyelőre, a december, illetve a 2021-es év eleji statisztikai számok még váratnak magukra uniós szinten.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.