Kvíz: Mennyit tudsz a Víz Világnapjáról? Teszteld most a tudásod!
A Pénzcentrum mai kvízével nemcsak tesztelheted tudásodat, hanem érdekes tényeket is megtudhatsz a vízkészletekről, az óceánokról és a fenntartható vízhasználatról. Teszteld magad!
A Pénzcentrum mai kvízével nemcsak tesztelheted tudásodat, hanem érdekes tényeket is megtudhatsz a vízkészletekről, az óceánokról és a fenntartható vízhasználatról. Teszteld magad!
Hazánkban az ivóvíz biztonságosan fogyasztható - közölte a Pénzcentrum nemrég megjelent cikkére reagálva az NNGYK. Mi az igazság?
A magyar településeknek mindössze 60 százalékán megfelelő a csapvíz minősége, több mint 1200 településen viszont kifogások merültek fel a vezetékes vízzel szemben.
A vízszennyezésnek, a vízhiánynak, az árvizeknek és a biológiai sokféleség csökkenésének a kezelése érdekében hosszú távú stratégiára van szükség.
Ezek a praktikák különösen hasznosak lehetnek a nyári kánikula idején, amikor extrém hőhullámok nehezítik meg mindennapjainkat.
Noha a globális vízfogyasztás egyre nő, szakértők szerint az állandó szomjúságérzet komoly egészségügyi problémák jele is lehet, amit érdemes komolyan venni.
A Fonyódi Ásványvíz február elsejével ideiglenesen felfüggesztette a gyártási tevékenységét, de tájékoztatásuk szerint elkötelezettek, hogy a gyártás mihamarabb újraindulhasson.
Ugyan vizet tökéletesen lehet edényben is forralni főzőlapon, a vízforraló mára mégis sokaknak nélkülözhetetlen eszköz a konyhában.
Bizonyos számítások szerint a lakosság és a gyár együttes vízigénye erősen megközelíti az összes rendelkezésre álló vízkészletet.
A vízpazarlás csökkentése mindenki számára elérhető, csak egy kis odafigyelést és tudatosságot igényel.
Az érintett településeken a közüzemi ivóvíz hálózatról tilos a locsolási és medencefeltöltési célú vízhasználat.
Átlagosan napi 2,5 liter folyadék távozik a testünkből a biológiai folyamatok közben, ezt a mennyiséget pedig nagyon fontos, hogy pótoljuk.
Mit érdemes fogyaszani, hogy valóban csillapítsuk a szomjúságunkat? A téma körüljárásában Erdélyi Alíz dietetikus MSc, az MDOSZ főtitkára segített a HelloVidéknek.
Még csak a nyár elején járunk, de már most akkora a hőség, hogy egyes településeken kiadták a figyelmeztetést, spórolni kellene a vízzel.
Az elmúlt években megfordult Magyarországon a lakossági ivóvízfogyasztás csökkenő trendje, miközben a mind gyakoribb aszályos időszakok miatt is szükség lenne a takarékoskodásra.
Aki úgy érzi, az áram- és gázfelhasználásán már nem tudna többet megtakarítani, gyakran elfeledkezik a vízmelegítésre használt energiáról.
Mi az a perlátor? A perlátor méretek mellett eláruljuk, miért jó a víztakarékos perlátor, milyen perlátor kulcs kell hozzá és hogy mi a perlátor funkciója, hogyan spórolj vele.
Az utóbbi hetekben többször szóltak a hírek arról, hogy egyes vízszolgáltatók korlátozták a vízhasználatot. A rendkívüli aszály rádöbbentett mindenkit arra, hogy a csapból folyó víz drága kincs.
Ám jó, ha elővigyázatosak vagyunk, nem minden ötlet célravezető. Sőt, vannak köztük olyanok is, amelyekkel egyáltalán nem spórolhatunk, se energiát, se pénzt. Cikkünkben ennek jártunk most utána.
Hónapok óta aszály sújtja az országot, sorra száradnak ki a horgásztavak, kedvelt kirándulóhelyek vízfelületei mocsarasodnak el, de az otthonunkban is egyre nagyobb gond a vízhiány.