Szép kis bírságot kaphatnak a magyar erdőkben kirándulók: ráfizetnek, ha ilyet csinálnak
A legjobb, ha bármit találunk az erdőben, nem szedjük le, nem gyűjtjük össze, hanem ott hagyjuk. Legyen az egy agancsdarab, egy hóvirág, vagy kavics.
A legjobb, ha bármit találunk az erdőben, nem szedjük le, nem gyűjtjük össze, hanem ott hagyjuk. Legyen az egy agancsdarab, egy hóvirág, vagy kavics.
A Sóstó Vadvédelmi Központ a Facebook-oldalán osztotta meg, hogy a közelmúltban négy apró mókus érkezett hozzájuk, miután kivágták alóluk az otthonukat.
Szeptember elején annyira hirtelen érkezett meg az esős-szeles, hűvös őszi idő, hogy az a hazai fecskepopulációban igen jelentős elhullási arányt hozott.
Több mint két hónap után újra mehetnek a kirándulok a Rám-szakadékhoz, de azért az odafigyelés még mindig erősen indokolt.
A vizsgált nádpusztulások nagy része olyan helyeken történt, ahol a nádas évtizedek óta intenzív emberi hatásnak van kitéve.
Rengeteg földrészletet érintő módosítás természetvédelmi szempontok miatt nem támogatható a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság (BNPI) részéről.
A nyomozás arra is rámutatott, hogy a társaság tagjai tisztában voltak azzal is, hogy egy védett ragadozóról van szó.
Magyarországon több száz pókfaj él, melyek közül csupán 10-12 olyan, mely a lakásokban is megtalálható.
Magyarországon a tiszavirág már csak alig néhány helyen található meg, így védelme kiemelt jelentőségűvé vált.
Budapest 52 520 hektáros területének jelenleg 7 százaléka áll természetvédelmi oltalom alatt.
Emiatt olyan részletességű terv kidolgozását javasolták, amellyel a rendszer egy-két év alatt megépíthető, ha azt vészhelyzet indokolja.
Legnagyobb tavunk tűrőképességét feszegetjük minden egyes újabb beruházással, ami figyelmen kívül hagyja a természeti adottságokat és a helyi érdekeket.
Az átlagembernek halvány fogalma sincs arról, hogyan működik a természet - mondja a Magyar Madártani Egyesület elnöke.
Az ország leghosszabb, 1410 méter hosszú zipline, azaz átcsúszó pályát építenék meg Budapesten, a János-hegy térségében.
Mikroműanyag a Balatonban: hogyan hat mindez a tóban lévő élőlényekre? - most kiderült.
Kiderült, kitől kezdett el terjedni az a "vallomás", amit sokan a svájci farkast lelövő vadásznak tulajdonítottak.
Állítólag megszólalt az a vadász, aki lelőtte a Svájcból Magyarországra tévedt farkast. Az ügyben már a rendőrség is nyomoz természetkárosítás miatt.
A sajtóban "svájci farkasként" emlegetett, M237 kódszámú jeladós állat ügyében most a Facebookon szólalt meg a farkast nyomon követő svájci természetvédelmi csoport.
A svájci farkas kilövése nagy felháborodást keltett mind szakmai, mind laikus körökben.
A szerzett legfrissebb információk szerint egy Nyíregyházán élő, de a megyében is ingatlannal rendelkező vadász lehetett az elkövető, akinél házkutatást tartottak, és több, természetkárosításra utaló bizonyítékot is találtak.