Érik a balatoni szúnyoginvázió: ijesztő kórokat terjeszthetnek a legújabb migráns példányok
A nyári hónapokban megjelenő vérszívók komoly kellemetlenséget okozhatnak: nemcsak zavaróak, hanem egyes esetekben betegségek terjesztői is lehetnek.
A nyári hónapokban megjelenő vérszívók komoly kellemetlenséget okozhatnak: nemcsak zavaróak, hanem egyes esetekben betegségek terjesztői is lehetnek.
A pilisi polgármester feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, közérdekű üzem működésének megzavarása miatt a településen történt ivóvízszennyezés ügyében.
Főként a délnyugati országrészből, a fővárosból és Szeged környékéről, de az ország egyéb régióiból is gyűjtöttek példányokat.
Az idei szúnyoggyérítési szezon sok munkát adott a szakembereknek. A katasztrófavédelem által koordinált szúnyoggyérítés huszonöt héten keresztül, egészen október 6-ig tartott.
Magyarországon idén háromszorosára nőtt a nyugat-nílusi lázzal fertőzöttek száma, bár még mindig nem éri el a 2018-as járvány szintjét.
Önmagában a lakóhely nem kizáró ok, de ha a véradó határozottan emlékszik nagy testű, csíkos szúnyog csípésére, akkor arra kérik, hogy egy hónapig ne jelentkezzen véradásra.
Amíg a nyár első felében az árvízi fajok okozták a fő ártalmat, mostanra az emberközeli életmódot folytató szúnyogok a problémásabbak.
A Balatonnál tapasztalhattunk, hogy esténként jellegzetes zúgó-zümmögő hang kíséretében tömegesen rajzott egy szúnyognál nagyobb méretű, zöldes színű rovar, amely napközben a partmenti növényzeten pihent és csak zavarásra reppent fel.
A szúnyogcsípések rettenetesen kellemetlenek tudnak lenni, de azt kevesen tudják, hogy mi, emberek, csak rosszabbíthatunk a helyzeten.
Az írországi Cork megyében egy egyszerű rovarcsípés súlyos következményekkel járt egy idős hölgy számára.
Az Európai Betegségellenőrzési Központ (ECDC) megerősítette, hogy Európában először jelentettek egy, a lajhárokból származó, szúnyogok által terjesztett vírust.
Szúnyoggyérítés lesz a héten a Duna mentén Komárom, Dunaújváros, Szekszárd, Baja és Mohács térségében.
Még mindig nincs vége a szúnyogirtásnak, a fél országban folytatódik a munka mától.
A nagy hőségre tekintettel légi kémiai kezelésekre továbbra sem kerül sor, mivel az csak a napnyugtát megelőzően kivitelezhető, amikor a meleg miatt még alig repülnek a szúnyogok.
Amennyiben a szúnyogártalom továbbra is indokolja, az elmaradt légi kezeléseket a hőség után pótolják.
Az ország számos megyéjében aggasztó a helyzet, hemzseg a vidék a vérszívóktól. Hajlamos mindenki az önkormányzatra mutogatni, és a katasztrófavédelmet hibáztatni: miért nem tesznek már valamit?! De mit tehetünk mi magunk, saját kertünkben ellenük?
A csípések elkerülése érdekében ajánlott kerülni a szúnyogok aktivitási csúcsidőszakait, megfelelő ruházatot viselni és rovarriasztót használni.
Dengue-lázat terjesztenek az undorító vérszívók, Trieszt folyamatosan harcol ellenük.
A már kikelt szúnyogok ellen a települések belterületén, a lakóövezetekben kell védekezni, a kezelések platós gépjárművekre szerelt permetező berendezésekkel zajlanak.
Egyre több dengue-lázas esetet jelentenek az EU-ból, a betegséget a tigrisszúnyogok terjesztik.