Megtolja a minimálbér emelése a magyar fizetéseket? Ennyivel emelkedhetnek a bérek 2025-ben
Az egyetlen év, amikor visszaesés volt tapasztalható a reálbérek tekintetében, 2023 volt.
Az egyetlen év, amikor visszaesés volt tapasztalható a reálbérek tekintetében, 2023 volt.
5%-os átlagos béremelkedésre számít 2025-ben az ország vezető HR-szolgáltatója.
Gyorsulhat év végére az infláció, de az elhalasztott beruházások sora nem ér véget a 2024-es évvel. A Pénzügyminisztérium pedig készen áll további intézkedéseket hozni.
Különböző okokat látnak arra a Pénzcentrum által megkérdezett elemzők, miért nem akar növekedni a lakossági fogyasztás.
Bár a bérdinamika már több mint egy éve javuló tendenciát mutat, azt igazán nem lehet mondani, hogy megnyugtatóak a számok.
Döntő többségben vannak azok a fiatalok, akik az év folyamán fizetésük emelkedésére számítanak.
Bod Péter Ákos szerint a felgyűlt államháztartási bajok miatt attól kell tartanunk, hogy 2024 végére ismét rákapcsol az áremelkedés.
Majdnem olyan gyors lehet a reálbérek növekedése idén, mint amekkora nominális béremelkedésre számított korábban a piac.
Szakértők szerint félő, hogy a lassan növekvő magyar bérek a még itthon dolgozókat nem tartják magyarországon, és a harmadik országból érkezők sem telepednek le nálunk.
A magyar gazdaság gyengélkedése erős nyomot hagyott a munkaerőpiacon tavaly. A foglalkoztatottsági adat szépen csillog, ám a munkanélküliség nő, és a helyzet egyre csak nehezedik.
A kormány várakozása szerin 2023-ban a GDP 5,9 százaléka lehet a költségvetés hiánya, ami azt is jelenti, hogy elvéti az októberben 5,2 százalékra emelt magasabb hiánycélját.
Az általunk megkérdezett gazdasági elemzők szerint 2024-ben végre növekedésnek indulhat a magyar gazdaság.
Bár első ránézésre az utóbbi időszak "inflációs recessziója" enyhe volt, a szegényebb rétegeket azonban ez a sokk nagyon fájdalmasan érintette.
2022 augusztusa óta először mutatott növekedést a reálbér Magyarországon. De vajon érezzük a pénztárcánkon, hogy többet ér a keresetünk?
Itt a fordulat a reálbérekben, 2022 augusztusa óta először újra emelkedő pályán a fizetések vásárlóereje.
Nőtt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások, valamint a felsőbb bérkategóriába tartozók átlagos bruttó órabére az idei harmadik negyedévben.
Bár a reálbérek csökkenése végre megállt, ez még nem jelenti azt, hogy jobban is élünk. Éppen ellenkezőleg történik, és erről természetesen az infláció tehet.
A növekedés legfontosabb forrása a fogyasztás, melynek előfeltétele a reálbérek emelkedése - mondta a gazdaságfejlesztési miniszter.
Egyre kevesebbet ér a magyarok pénze, a reálbér ismét több mint három százalékot esett. Meddig kell még kuporgatnunk?
Az elemzők karácsonyra várják a fordulatot, amikortól ismét bátrabban költekezhetünk, és talán már a tartós fogyasztási cikkek iránti kereslet is erősödhet.