Megszólalt a a MOHU vezérigazgatója: így teljesít valójában az új visszaváltási rendszer
Már a százmilliomodik tranzakción is túl van a MOHU visszaváltási rendszere.
Már a százmilliomodik tranzakción is túl van a MOHU visszaváltási rendszere.
A boltokban kapható palackozott víz akár 10-100-szor több, mikroszkóp alatt is alig látható műanyagdarabkát tartalmazhat, mint korábban gondoltuk.
Meglepően sok fogyasztót érdekel a csomagolóanyagok környezeti hatása, a vendéglátóhelyek nagy része azonban nem foglalkozik érdemben a témával.
A közelmúltban a Pénzcentrum több cikke is foglalkozott a hazai ivóvíz és az ivóvíz szolgáltatás minőségével.
2030-ra minden csomagolást újrahasznosíthatóvá tenne az Európai Unió,
Lezárult a Pénzcentrum és a Debreceni Egyetem közös kutatása, amelyben a fogyasztók előzetes véleményét vizsgálták az új üvegviszzaváltó rendszerrel kapcsolatban.
A törvényi módosítás a lakosság mindennapi életét érinti, új szokások beiktatását jelenti.
Egyre több műanyagot termelünk, egyre több a műanyagszemét, lassan tényleg bokáig fogunk gázolni a PET-palackokban és az eldobott csomagolóanyagokban.
Megkérdeztünk üzleteket hogyan viszonyulnak az új kötelező üvegvisszaváltó rendszerhez.
2024 januártól hivatalosan is életbe lépett az új, kötelező üvegvisszaváltó rendszer (DRS), összegyűjtöttünk néhány hasznos információt, ami érdemes fogyasztóként tudni róla.
Évről évre egyre több műanyagterméket állít elő az emberiség, melyeknek csupán csak egy töredéknyi részét, 9 százalékát hasznosítják újra.
A nanoműanyagok a placentán át a még meg nem született magzatok testébe is bekerülnek!
A CashTag most annak járt utána, hogy vajon az igazi, vagy a műfenyő a környezettudatosabb választás.
Több száz magyarországi üzletben állnak majd fel 2024-től a PET-palackok visszaváltására alkalmas automaták.
2024 júliusában lép életbe az az EU-rendelet, amely előírja, hogy a műanyag palackokon vagy éppen a gyümölcsleves dobozokon a kupakot környezetvédelmi okokból rögzíteni kell.
A Coca-Cola az EU-s határidőhöz képest (2024 nyara) több mint 1 évvel korábban bevezette a rögzített kupakokat üdítős flakonjainak. Ennek viszont sok vásárló nem örült.
Nagyon készül a Föld napjára a JYSK: visszafogták a teherfuvarozást, és napelemeket is telepítettek.
Megszünteti a Tesco a zöldség.gyümölcs-osztályon az eddig ingyenes, eldobható műanyag zacskók használatát. A hipermarket üzleteiben mostantól csak többször használatos szatyor lesz.
Az Eurostat legújabb, 2020-as adatokra épülő statisztikája alapján hazánkban mindössze a megtermelt műanyag szemét negyedét hasznosítjuk újra.
Egy évvel ezelőtt végleg búcsút mondtunk az eldobható műanyagoknak. De mi történt az egyszer használatos műanyagok betiltása óta? Okos döntés volt betiltani őket?