Ezeket a csokoládé nyulakat messziről kerüld el: pórul jársz, ha megveszed
A húsvéti csokoládévásárlás során érdemes figyelni bizonyos figyelmeztető jelekre.
A húsvéti csokoládévásárlás során érdemes figyelni bizonyos figyelmeztető jelekre.
A kakaóhiány és az emelkedő csokoládéárak miatt egyre több alternatív, kakaómentes termék jelenik meg az európai piacon.
A kakaóbab drágulása miatt egy csokoládé fagylalt alapanyagköltsége már lassan a pisztácia fagylalttal vetekszik.
Lapunknak szemet szúrt, hogy a Milky Way nevű csokoládé kilós ára kiugróan magas a versenytársakhoz képest.
A 2024-es „Az Év Szaloncukra” díjat a Stühmer körtezselés-muskotályos, a Gyulai Kézműves Cukrászda Bailey’s-kávés és a Sulyán Cukrászda mogyoróvajas-chipses szaloncukrai nyerték.
A kakaóárak emelkedése és az időjárási viszontagságok miatt a csokoládégyártók kénytelenek új megoldásokat keresni az ünnep, így a Halloween közeledtével is.
Modern formában, egészségtudatosabb, light verzióban tér vissza a ’80-as évek közepén a reklámjairól híres Bedeco kakaó.
Jelenleg négyszerese az ára a kakaóbabnak, mint az elmúlt évtizedeknek, ez azonban a szakértők szerint is abnormális.
Bár az elmúlt napokban úgy tűnt, bedől a kakaó árfolyama, mára kiderült, hogy ez koránt sincs így. A kérdés csak az, hogy mi áll az árupiaci termék árfolyamának száguldása mögött.
Noha a kakaó határidős jegyzései estek, az árfolyam összességében még így is 94,4 százalékkal van feljebb az év elejéhez képest.
A húsvét az év egyik kiemelkedő időszaka csokoládéfogyasztás szempontjából Magyarországon még Mikulás napját is megelőzi.
A kakaóbab határidős jegyzései történelmi csúcsot döntöttek a kínálati hiánytól való félelem miatt.
Az elmúlt hónapokban igen jelentős mértékben megugrott a kakaó ára a nemzetközi piacokon, aminek a szakértők szerint elsősorban a termőterületeken fellépő problémák az okai.
A rekordmagas kakaóárak és a geopolitikai események által okozott piaci volatilitás előnyére vált a szisztematikus stratégiákat alkalmazó hedge fundoknak.
Nagyon durva az, ami most a kakaóbabbal történik a világban. Ennek pedig nagyon súlyosak a következményei.
Átlagosan 7 százalékkal drágulhatnak tovább az élelmiszerek az idén a GKI jelentése szerint. Azonban ez csak a jéghegy csúcsa, egyes élelmiszerek akár ennek a többszörösével is.
A gyerekek inflációs kosarában szereplő termékek - köztük a kakaós csiga, a hamburger és a hátizsák - idén októberben összesen több mint 39 ezer forintba kerültek.
Noha eddig csak feltételezni lehetett, mostanra azonban ténnyé vált, hogy több gyártó is aktívan alkalmazza az akár a fogyasztók megtévesztéséhez vezető zsugorflációt.
Az eddig is drága csokoládé még drágábbá válhat, ha Nyugat-Afrika új kakaótermése csalódás lesz.
A 2020-as év kiugró adatai után némi visszaesés tapasztalható ugyan, de az általános tendencia bíztató.