Elképesztő drága lett Budapesten lakást bérelni: ezt már tényleg kevesen tudják megfizetni
November elején a fővárosi albérletpiacot 250 ezer forintos átlagos bérleti díj jellemezte.
November elején a fővárosi albérletpiacot 250 ezer forintos átlagos bérleti díj jellemezte.
Az idei év egyértelműen a lakáshitelezésről szól – 2024 első nyolc hónapjában összesen 889,3 milliárd forint új jelzáloghitel került kihelyezésre.
Igencsak szétszabdalt a magyar társadalom: a leggazdagabb hazai településeken 10-szer több pénzből gazdálkodnak a magyar családok, mint az ország legszegényebb térségeiben.
2024 februárjában 15,5 millió forintra emelkedett az újonnan felvett lakáshitelek átlagos összege, amire korábban még nem volt példa.
Az ingatlanpiaci aktivitással együtt mérséklődött a kiköltözési hullám a fővárosi agglomeráció településein.
Idén februárban 2,5 millió forintra nőtt az újonnan felvett személyi hitelek átlagösszege.
A NAV adatai szerint 2022-ben bruttó 418 ezer forint volt az átlagos havi kereset, ami nettó havi 285 ezer forintot jelentett.
Meglehetősen polarizált a magyar társadalom: a leggazdagabb hazai településeken 15-ször annyi jut megélhetésre, mint az ország legszegényebb térségeiben.
Egyre komolyabb jövedelemcsökkenésről számolnak be a magyarok, akiknek pedig emelkedett, azok sem örülhetnek nagyon, mert ez nem tartja a lépést a megugró inflációval.
Mind a jövedelmi különbségek, mind a rendes megélhetéshez szükségesnek tartott pénz mennyiségét illetően óriási különbségek mutatkoznak a magyarországi nyugdíjasok között.
Sok magyar a többszörösét keresi meg egy hónap alatt az országos átlagfizetésnek: egyes megyékben ugyanis nem ritka a több mint nettó 800 ezres átlag havi fizetés sem.
A KSH legfrissebb adatait felhasználva a HelloVidék most annak járt utána, hogy hogyan alakultak a Békés megye munkaerőpiaca, a lakásvásárlási kedv és a turizmus többek között.
Az akciós újságok és a weboldalak segítségével megnéztük, hogy a magyarországi, 30 ezer forintos ár hogyan áll az európai összehasonlításban.
5 év alatt, 2015-2020 között csak a leggazdagabb magyaroknak sikerült elérniük, hogy azt mondhassák, jól megélnek a pénzükből. A legszegényebbek továbbra is szenvednek a pénztelenségtől.
Miközben a munkaórák száma magas Magyarországon, addig az érte járó fizetés igencsak alacsony az EU-ban.
A KSH legfrissebb, ma reggel közzétett kereseti adatait vizsgáltuk. Ezekből kiderül, hogy Magyarországon 2020. májusában a nettó átlagjövedelem 265 ezer forint volt, de fény derült arra is kik voltak a hónap legnagyobb nyertesei és legnagyobb vesztesei.
Vidéken jobb a helyzet.
A valóságról hitelesebb képet festene egy másfajta számítási mód.
Idén több mint 10 százalékkal nőttek a hazai bérek.
Na és neked mennyit utalnak havonta?