Az online kötések átlagdíja a tavalyi szint közelében, 32-33 ezer forint között alakul.
Friss összehasonlító adatokból látszik, hogy az egész Európai Uniót rendesen megtépázta a koronavírus-járvány második, év végi hulláma. Voltak azonban olyan tagállamok, amiken a második vész még sokkal nagyobbat ütött, és sajnos Magyarország is ide tartozik. Az egész éves jó szereplés után ősszel bekövetkezett a krach, ami odáig jutott, hogy hazánkban 2020 novemberében 57 (!) százalékkal haltak meg többen, mint 2016-2019 azonos hónapjában átlagosan. Ezzel az év utolsó előtti hónapjában a magyar adat volt az egész EU-ban 7. legmagasabb havi többlethalálozási szám.
Összesen 450 000-el több embert halt meg az Európai Unióban március és november között 2020-ban, mint 2016-2019 azonos időszakában átlagosan - derült ki az Eurostat friss gyorsjelentéséből. Az adatokból az is látszik, hogy egyes tagállamokban már a 2020-as első járványhullámkor jelentősen megugrottak a halálozási számok, ami viszont az év végi hónapokban történt szinte az egész unióban, az sokkoló.
Szeptemberben a 2020-as halálozási adatok még "csak" 8 százalékkal mutattak magasabb értéket a 2016-2019-ben tapasztaltaknál, ugyanez a szám azonban októberben már 17, novemberben pedig 40 (!) százalék volt. Tagállami szinten azonban ennél jóval nagyobb kilengéseket mértek.
2020 novemberében 3 olyan ország is volt az EU-ban, aminek a halálozási rátája 90 százalékkal ugrott meg a 2016-2019-es átlagos novemberi adathoz képest. Ezek sorrendben Lengyelország (97%), Bulgária (95%) és Szlovénia (91%) voltak. Őket a negyedik és ötödik helyen Csehország követte 77, illetve Románia 69 százalékkal.
Sajnos Magyarországon is igencsak pusztító volt a koronavírus-járvány második hulláma, ugyanis a hatodik Belgium (59%) mögött hazánkban növekedett a 7. legnagyobb mértékben a novemberi halálozási ráta (2016-2019 novemberi átlagához mérve) az egész Európai Unióban. Számszerűen ez azt jelentette, hogy
Ha nem is ugyanekkora, de igen jelentős emelkedés ráadásul decemberben is jelen volt, akkor az adatokkal rendelkező országok közül (23) a 8. legmagasabb számmal, 43 százalékkal végeztünk. Ami azt jelentette, hogy 2020 utolsó hónapjában 43 százalékkal több magyar halt meg, mint 2016-2019 között átlagosan ugyanebben a hónapban.
Azt pedig már a KSH 2020 végi, és 2021 év eleji gyorsjelentéseiből tudjuk, hogy Magyarországon a 2020-as év végi hónapok a legfeketébbek voltak az elmúlt 20 év viszonylatában is. Ez idő alatt soha annyian nem haltak meg még Magyarországon havonta, mint 2020 novemberében és decemberében. Egészen pontosan a statisztikai hivatal adatai szerint
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- novemberben 15 366,
- míg decemberben 16 141 fő hunyt el hazánkban.
Lehetett volna másképp?
Az EU-s összehasonlító adatokból az látszik, hogy a koronavírus-járvány második hulláma keservesen odacsapott a halálozási ráták alakulásának szerte az unióban. Igen ám, de ezek között a sokkoló adatok között is voltak olyan országok, ahol 2020 legsötétebb hónapjaiban egyáltalán nem történt drasztikus halálozás-növekedést. Sőt, olyan országok is voltak, szám szerint négyen, akik októberben novemberben 10 százalék alatt tudták tartani a halálozási növekményüket 2016-2019 azonos havi átlagához képest.
Ilyen volt Lettország, Észtország, Dánia és Finnország. Sőt hozzájuk képest a 10 százalékot alig meghaladva végzett Svédország és Ciprus is. Előbbiben, azaz Svédországban az EU-ban egyedüliként (!) októberben még csökkent is a halálozási arány 3,4 százalékkal a 2016-2019 azonos havi átlagához képest. Decemberre egyébként a 4 ország közül háromban már 10 százalék fölé kúszott a többlethalálozás, de Finnország továbbra is tudta tartani a 10 százalék alatti növekedést. Ezzel ők lettek az egyetlen ország az egész Európai Unióban, ahol 2020-ban egyetlen hónapban sem haltak meg 10 százaléknál többen, mint amennyien átlagosan 2016-2019 hónapjaiban.
A statisztikákból jól látszik - az egész évben legjobban teljesítő Finnországhoz képest -, hogy 2020 októberéig Magyarországon sem ugrott meg egyetlen hónapban sem 10 százalékkal jobban a halálozási ráta az előző évek azonos hónapjaihoz képest. Sőt, az is látszik, hogy az éves szinten nagyon jól teljesítő finnek a járvány első hullámában bőven előttünk jártak. Az év végén berobbanó második koronavírus-hullámban azonban a járvány, más országok mellett Magyarországot is két vállra fektette, a halálozási ráta pedig elszabadult.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.