Vidéken ugyan kevesebben drágítottak, de aki megtette, az elég komoly emelést hajtott végre.
Ha fizetésnél ottfelejted a bankkártyádat a boltban, akkor legtöbbször már nincs visszaút. A bolt visszaküldi a kártyát a bankodnak, amely a visszaélés megelőzése érdekében letiltja azt, majd új plasztikot bocsát ki. Ez szélsőséges esetben neked 30 ezer forintodba kerül.
A legtöbb embernek ismerős helyzet, hogy munka után, fáradtan még beugrik kedvenc áruházába, hogy pótolja az otthon elfogyott élelmiszereket. Az egész napos hajtás után ilyenkor a legtöbben már figyelmetlenek és szétszórtak.
Ekkor szokott bekövetkezni az a hiba, hogy fizetés után sietve távozunk, hisz kezdődik a kedvenc TV műsorunk, és lazán a pénztárnál felejtjük a bankkártyánkat. Ez a hiba önmagában elég arra, hogy több tízezres költségbe verjük magunkat.
Küldjék vissza!
Megkérdeztünk néhány bankot, hogy mit várnak el a kereskedőktől, ha egy ügyfelük ottfelejti a bankkártyáját.
Az ERSTE Bank Marketing és PR Igazgatósága illetve a Budapest Bank PR ügynöksége egybehangzóan azt a választ adták, hogy ilyen esetekben
Majd mi eldöntjük...
A nagy kártyaelfogadóknál már nem volt ekkora az összhang. Az Auchanban a biztonsági szolgálatnak adják le a kártyát, és ott lehet személyi igazolvány vagy jogosítvány ellenében átvenni azt, tehát nem küldik el a kibocsátó bankhoz. Ezzel potenciálisan tízezreket spórolnak ügyfeleiknek, de erről majd később.
A Tesco sajtóosztálya arról tájékoztatott, hogy a megtalált kártya a vevőszolgálati pultba kerül, majd a megtalálást követő napon onnan küldik el azt a kibocsátó bank részére.
A Sparnál nem teszik el a kártyát, hanem rögtön eljuttatják azt a kibocsátó bankhoz.
- tájékoztatta a Pénzcentrumot a legnagyobb hazai benzinkút hálózattal rendelkező olajtársaság, a MOL képviselője. Amennyiben nem jelentkezik a kártyáért senki, akkor a MOL munkatársai a kibocsátó bank fiókjában vagy az önkormányzat illetékes szervénél adják le a kártyát - tették hozzá.
Fontos kiemelni, hogy a megkérdezett vállalatok általánosságban úgy nyilatkoztak, hogy ritkán felejtik ott a vásárlók a kártyáikat a pénztáraknál. A napi több ezer kártyás fizetést lebonyolító MOL esetében mindössze 20 ilyen esetről tudnak 2016-ban.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Kicsit durva, hogy ennyibe kerül
A költségek persze nem attól keletkeznek, hogy elhagytuk a bankkártyánkat, hanem attól, hogy pótolnunk kell azt. A fentiekből az derül ki, hogy ha nem megyünk vissza egy napon belül visszaszerezni a bankkártyánkat, akkor a legvalószínűbb, hogy az a bankunknál köt ki.
Ebben az esetben két költségünk biztosan jelentkezik és egy harmadikra is jó esélyünk van. Díja van a
- a régi kártya letiltásának, valamint
- az új kártya kibocsátásának
Továbbá, az éves kártyadíjunkat is megfizettethetik velünk még egyszer, hiába fizettük már ki azt az elveszett kártya után.
Minden banknak számtalan folyószámla csomagja van és a kártyával kapcsolatos díjak jellemzően csomagról csomagra eltérnek egymástól, így teljes piaci körképet nehéz készíteni ebben a kérdésben,
Azt se felejtsd el megkérdezni, hogy az új kártyának lesz-e új éves díja, vagy ha már a régi kártya után megfizetted, akkor ezt nem kell újra kifizetni.
A bankod válaszán jó eséllyel meg fogsz lepődni.
Szúrópróbaszerűen megnéztük néhány nagy lakossági bank folyószámla hirdetményét, ahol sokkoló árakkal találkoztunk.
Amit furcsa volt látni, hogy minél magasabb presztízsű kártyája van egy számlatulajdonosnak, annál magasabb díjért tudja pótolni a kártyáját, tehát a kiemelt ügyfélstátusz, az ilyen helyzetekben, visszájára fordul.
Ahogy a fenti táblázatban is látszik, ha sürgősen szükségünk van a kártyánkra és fiókba kérjük azt, akkor szélsőséges esetben 30, de jellemzően 15-20 ezer forintba is belekerülhet bankkártyánk cseréje, a járulékos költségekkel együtt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


