A Szivatós blogon hétfőn egy hete megjelent ügyfél észrevétellel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adta a Magyar Posta Zrt. Központi Ügyfélszolgálati Irodája.
"A Magyar Posta Zrt. korábban sem volt és jelen pillanatban sem pénzügyi szolgáltató, így nincs lehetősége bankkártya kibocsátásra és saját jogon történő bankkártya elfogadásra. A Posta, a postahelyeken üzemelő POS terminálokon, a bankok megbízásából végez bankkártya elfogadást. Ez jellemzően készpénzfelvétel, tehát a postai POS terminálok olyan szolgáltatást nyújtanak, mint az ATM-ek.
Emlékeztetőül a blog: Így szívnak a bankkártyások a Postán
A bankkártya használat banki díját, a kártyabirtokos számára a kártyát kibocsátó bank határozza meg, a Postának erre nincs ráhatása. A Postán a bankkártya elfogadásért az ügyfeleknek nem kell fizetniük.
A hivatkozott, Posta által meghirdetett bankkártya elfogadásra vonatkozó díjtétel nem az ügyfelekre, hanem a Postát a bankkártya elfogadással megbízó bankokra vonatkozik. Ezt tükrözi a Posta Hirdetményében található díj meghatározása is: "A Hitelintézet a Postának a bankkártyával lebonyolított készpénz-kifizetésenként ... díjat fizet."
A Posta a szolgáltatás lebonyolítása előtt tájékoztatja az ügyfeleket arról, hogy nem vásárlási, hanem készpénzfelvételi tranzakciót hajt végre. Nem kizárt, hogy a közel 6 ezer POS terminállal felszerelt munkahelyen esetenként előfordulhat, hogy a postai ügyintéző tévesen - a blog hozzászólásaiban jelzett - "kártyával akar fizetni" kifejezést használja, azonban az ilyen eset rendkívül ritka.
A postahelyeken igényelhető, Posta Banki Szolgáltatások márkanév alá tartozó bankkártyák esetében, a kártyakibocsátó - és így a szolgáltatást valójában nyújtó - bank az Erste Bank Hungary Nyrt., amiről az ügyfeleket minden esetben informáljuk. A Posta és az Erste Bank által közösen gondozott úgynevezett co-branded kártya a piacon nem egyedül álló, hiszen számtalan példa van a hasonló kártyatermékekre (pl.: Tesco, FŐGÁZ, UPC kártyák stb.)
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az Erste Bankkal közös kártyák esetében, a készpénzátutalási megbízások (vagy "sárga csekk") feladásának kedvezményes a díja, mely számlatípustól függően 50, vagy 80 Ft/tranzakció, de ezt a díjat is a kártyakibocsátó Erste Banknak kell megfizetni.
Mint ahogy több hozzászólás is rávilágított: a postai ügyintézés során legtöbbször igénybevett szolgáltatás (sárga csekk feladás) esetében nem beszélhetünk fizetési tranzakcióról, hiszen a feladott összeg nem a Posta árbevétele. A befizetett összeget a Posta tovább közvetíti, teljes egészében átutalja a bizonylaton megjelölt bankszámla számra. A kereskedelmi egységek, vagy a szolgáltatók ügyfélszolgálati pontjai valóban lehetőséget biztosítanak a kártyabirtokos részére díjmentes fizetési tranzakciók (vásárlás) lebonyolítására. A bankkártya elfogadásnak azonban itt is van bank által felszámított díja, de azt a kereskedő fizeti meg a banknak az ügyfél helyett.
A Posta saját szolgáltatásainak esetében (levél, csomagfeladás, kereskedelmi áruk, újságok értékesítése), ügyfeleink átlagosan néhány száz forintot fizetnek. Ez az összeg olyan kicsi, hogy nem tömeges igény a bankkártyával való kifizetése, másrészt a kis összegek miatt relatíve drága, ezért a Posta ez idáig nem vezette be a bankkártyás vásárlás tranzakciót.
Magyar Posta Zrt.
Központi Ügyfélszolgálati Iroda"
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


