Számtalanszor előfordult már szinte mindenkivel, hogy kéretlen leveleket, üzeneteket kap. De nem ez az egyetlen veszélye a közösségi weboldalaknak - írja a Napi Gazdaság.
Számos pozitív és kevésbé pozitív hír jelent már meg az olyan közösségi weboldalakról, mint az iwiw, a MyVip, vagy a baratikor.com. A leggyakrabban a kéretlen levelek okozhatnak a tagnak fejfájást, de más lehetőség is van az életünk megkeserítésére.
Ugyanis az ismerősök a hálózaton keresztül lenyomozhatóak, bárkiről meg lehet szerezni személyes adatokat. Az üzemeltetők ezzel szemben próbálkoznak, hogy az ilyen jellegű kockázatokat csökkentsék.
A fő problémát mégis abban látják a szakemberek, hogy az üzemeltetők a tagok adatait nem tudják ellenőrizni, így előfordulhat, hogy valaki fiatalabbnak, vagy idősebbnek adja ki magát. A gyerekek ráadásul sokkal több dolgot elmondanak az interneten, mint személyesen, amit sokan kihasználhatnak, így megszerezve a gyerek, vagy a szülő személyes és akár pénzügyi adatit is.
A szakemberek arra hívják fel a figyelmet, hogy oda kell figyelni arra, hogy mit csinál a gyerek, és leginkább tanítással tudjuk elérni a kívánt eredményt, ugyanis ha letiltjuk a profilját, minden gond nélkül készít magának egy újat, és kezdődik előröl az egész, csak már a szülő tudta nélkül.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


