Panama engedélyezi az amerikai csapatok telepítését a csatorna közelében egy megállapodás szerint.
Joe Biden demokrata párti elnökjelölt megnyerte az amerikai elnökválasztást, miután Pennsylvaniában is ő kapta a legtöbb szavazatot - jelentette a CNN szombaton.
Az Egyesült Államok északkeleti részén fekvő államban a hírcsatorna összesítése szerint Biden a szavazatok 98 százalékának feldolgozása alapján 3 345 724 szavazatot kapott, míg a hivatalban lévő, republikánus párti Donald Trumpra 3 311 310 ember szavazott. A kettejük közötti különbség 34 414 szavazat.
Az elnököt hivatalosan a decemberben összeülő, 538 tagú elektori kollégium választja majd meg, ahol a győztesnek 270 elektor szavazatára van szüksége az elnökké választáshoz. Biden Pennsylvania megnyerésével jelenleg 273 elektor támogatásával rendelkezik a CNN szerint.
A CNN hírét amúgy az NBC és az összes jelentős csatorna és ügynökség megerősítette. A sajtó projekciója szerint is megnyeri Pennsylvaniát a demokrata politikus, ezzel a győzelemhez szükséges 270 elektort is megszerzi.
Sajtóértesülések szerint Joe Biden még ma este köszönti az amerikai népet. A CNN-hez már el is juttatták a leendő elnök esti beszédének egy részletét: “Sose feledjék: a végeredmények sosem pusztán számok. Ezek szavazatokat és szavazókat, férfiakat és nőket képviselnek, akik azt az alkotmányos jogukat gyakorolták, hogy hallassák a hangjukat."
- írta Joe Biden a Twitteren.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Donald Trump ügyvédei mindeközben sajtótájékoztatóra készülnek. Donald Trump ugyanis nem ismeri el Biden győzelmét. Mint azt az Egyesült Államok elnöke írta, még nem lefutott a választás, szerinte el akarják hallgatni az igazságot, miszerint ő nyert.
(Fotó: MTI/AP/Carolyn Kaster)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
Portfolio Gen Z Fest 2025


