Jövő március végéig kezdeményezhetik az állami nyugdíjrendszerbe való visszalépésüket a magán-nyugdíjpénztári tagok az alkotmányügyi bizottság - a kormány által is támogatott - javaslata szerint. A testület emellett egyetértett azzal, hogy a maradó pénztártagok - mivel az általuk fizetett tízszázalékos járulék a jövőben az állami nyugdíjkasszába kerül - állami nyugdíjjogosultságot kapjanak.
Az alkotmányügyi bizottság csütörtöki ülésén döntött arról a - pénzügyi stabilitásról szóló előterjesztéshez benyújtott - zárószavazás előtti módosító javaslatról, amely Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter hasonló tartalmú szerdai indítványánál részletesebben szabályozza a visszalépést. A pontosítást a kormány is támogatta.
Eszerint a magánpénztártagok március 31-ig kezdeményezhetik tagsági viszonyuk megszüntetését, a megszüntetés napja pedig május 31. lesz.
Az állami pillérbe visszalépő pénztártagok a tagdíjkiegészítésként befizetett összeget, valamint a reálhozamot felvehetik, vagy önkéntes pénztárba, illetve a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövő egyéni számlájukra utalhatják. Matolcsy György szerdai javaslata még csak a tagdíjkiegészítés kifizetéséről rendelkezett volna, a reálhozaméról nem.
Az alkotmányügyi bizottság emellett támogatta, hogy a magánpénztárban maradók állami nyugdíjjogosultságot kapjanak. Ezt a javaslatot - vagyis annak a leendő szabálynak az eltörlését, hogy aki korábban pénztártag maradt, a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerből kilépett, így 2012 januárjától keresetei nem számítanak be a majdani állami nyugdíjába - Matolcsy György szerdán arra hivatkozva kezdeményezte, hogy a parlament hétfőn megszavazta a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagdíjfizetés megszüntetését célzó módosító javaslatot, úgy rendelkezve, hogy a magánpénztártagok által fizetett nyugdíjjárulék ezután az állami nyugdíjkasszába kerül. Ez pedig állami nyugdíjjogosultságot kell hogy keletkeztessen.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A pénzügyi stabilitásról szóló törvényjavaslatról pénteken dönthet a parlament, várhatóan annak címét is megváltoztatva. Mind az alkotmányügyi bizottság, mind a kormány támogatta ugyanis a fideszes Papcsák Ferenc javaslatát, amely a Magyarország gazdasági stabilitásáról nevet adná a jogszabálynak.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


