A közösségi médiában megoszlanak a vélemények arról, mennyire fér bele az ilyen módszerek alkalamazása.
A kiskereskedelemben dolgozók létszáma nem emelkedik a 14 százalékos éves béremelés ellenére sem, habár év közben is csúsznak felfelé a bérek. Ennek oka pedig az, hogy egymástól csábítják el a kereskedők a dolgozókat. Nyáron már csak a diákmunka tartja össze a kiskereskedelmet.
A bolti eladók, pénztárosok, árufeltöltők, raktárosok létszáma 2018 eddig eltelt hónapjaiban egy kisebb, január utáni hullámvölgyet leszámítva nem változott: a legutóbbi méréskor 144 ezer fő körül mozgott. Az előző évhez képest sem látni érdemi elmozdulást, akkor 140 ezer fős eladó létszámot rögzített a statisztika - derül ki a Blokkk.hu elemzéséből.
Az eladók bére emelkedett, hiszen 2018-ban tovább nőtt a minimálbér összege és nem enyhült a munkaerőhiány. A korábbi 190 ezer forint körüli havi
A lényegében megmerevedett létszám és az egy évvel korábbinál 14 százalékkal nagyobb kereset azt jelzi, hogy a boltosok éppen csak tartani tudják az eddigi létszámot, megemelni már nem. Pedig több munkáskézre lenne szükség, amit az is mutat, hogy a kereskedelem egészében a KSH szerint 2018 elején nem változott lényegesen a betöltetlen álláshelyek száma.
Eladókeringő
2018-ban, hasonlóképpen a korábbiakhoz, év közben is kellett bért emelni. A nagy láncok ugyan meghirdették az év eleji szokásos nagy emelést. és még a legkisebb üzleteknek is rá kellett tenni egy lapáttal év közben néhány ezer forintot, ha meg akarták tartani a dolgozókat. A középvállalkozói körben ugyan az átlagkereset nagyon csekély lemorzsolódását jelzi a statisztika, de ennek egy cégcsoporton belüli átrendeződés lehet az oka, hiszen
Az elmúlt években is folyamatosan emelkedtek a keresetek év közben, hónapról-hónapra, amit a boltok közötti munkaerő vándorlás tett szükségessé. A vezetőknek túl sok lehetőségük nincs, a kiskereskedelmi átlagfizetés a nemzetgazdasági átlag alatt mozog, így egymástól próbálnak meg eladót elcsábítani. Ehhez pedig nagyobb fizetést kell kínálni, persze, a régi dolgozóknak is, különben lehetetlen lenne megtartani.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A kiélezett munkaerőpiaci helyzetet mutatja, hogy a legnagyobb üzletláncok meghirdetett álláshelyeinek száma gyakorlatilag semmit sem változott az elmúlt időszakban. A munkaerő közvetítők körében is hasonló a helyzet, van, ahol éppen nagyobb számban keresnek bolti dolgozókat, mint korábban.
Feltehetően a nyarat úgy ússzák meg a kereskedők nagyobb veszteségek nélkül, hogy jönnek a diákmunkások, igaz ma már ők is megnézik, mennyit is kapnak a borítékban.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.