Egy boldog, elégedett dolgozó kevesebbet hiányzik, ellenállóbb a stresszel szemben, termelékenyebb és kreatívabb,
Aki az interneten keres állást, másodállást, szinte biztosan belefutott már olyan hirdetésekbe, amelyek "otthon végezhető" munkát kínáltak, rendkívül kedvező feltételekkel, biztos jövedelemmel, akár csak heti 1-2 órás munkavégzéssel. Ezen ajánlatok egy része biztosan átverés: nemrég 80 embert csaptak be valótlan ígéretekkel. A Pénzcentrum.hu mutatja, mire érdemes figyelni.
Otthon végezhető munka ígéretével csapta be a sértetteket és csalt ki tőlük pénzt az a három férfi, akik ellen vádemelési javaslattal fejezte be a rendőrség a büntetőeljárást - tájékoztat a rendőrség hivatalos honlapján a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság.
A gyanúsítottak az interneten hirdették meg az állásajánlatokat és cserébe a jelentkezőktől regisztrációs díjat kértek. Az érdeklődők át is utalták a kért összeget, a munkakezdéshez szükséges alapanyagot azonban soha nem kapták meg és a hirdetők is elérhetetlenné váltak. A három férfi 2012 júniusában 80 embert csapott be ezzel a módszerrel.
Külföldön dolgoznál? Vigyázz, így verik át a gyanútlan magyarokat - KATTINTS!
A fenti eset sajnos nem számít kirívónak: az internet tele van otthon végezhető munkák hirdetéseivel, amelyek legtöbbször néhány órás - közelebbről meg nem határozott - munkavégzéssel kiemelkedő jövedelmet ígérnek.
A Pénzcentrum.hu az ügyben megkereste a Nemzeti Munkaügyi Hivatalt (NMH). Az NMH Munkajogi Ügyfélszolgálata az alábbi tippeket/ajánlásokat fogalmazta meg azzal kapcsolatban, hogy mire érdemes figyelni álláshirdetések esetén:
1. Soha ne higgyünk a túl csábító ajánlatoknak!
Ezzel ugyanis az emberek érzelmeire és nem a józan eszükre próbál a csaló hirdető hatni. Próbáljunk a realitások talaján maradni és gyanút fogni, ha túl könnyű és gyors pénzszerzési módot kínál valaki. Figyeljünk a hirdetés szövegezésére is.
2. Ha magánközvetítő révén szeretnénk állásajánlathoz jutni, mindig győződjünk meg arról, hogy a közvetítő regisztráltatta-e magát a telephelye szerint illetékes munkaügyi központnál.
Nyilvántartásba nem vett magánközvetítő szolgáltatásait soha ne vegyük igénybe! Kormányrendelet írja elő, hogy a magánközvetítőnek nyilvántartásba kell vétetnie magát a telephelye szerint illetékes munkaügyi központnál. A munkaügyi központ csak akkor regisztrálja, ha az a rendeletben meghatározott feltételeknek - szakértelem, elérhetőség, óvadék letétbe helyezése stb. - megfelel. Arról, hogy a magánközvetítő nyilvántartásba vétette-e magát, itt tájékozódhatunk, vagy felvilágosítást kérhetünk az illetékes megyei munkaügyi központtól.
3. Soha ne fizessünk magánközvetítőnek közvetítési, regisztrációs vagy egyéb díjat!
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Magyarországon kormányrendelet írja elő, hogy a magánközvetítő az álláskeresőtől semmilyen címen nem kérhet a szolgáltatásaiért pénzt. Szolgáltatásainak ellenértékét mindig a munkaadó fizeti meg.
4. Soha ne fizessünk előre egy munkát ajánlónak sem!
Néhány ezer forinttól a súlyos tízezrekig változatos a paletta, hogy mennyi pénzt kérnek előre a munkavállalás, pénzkeresés reményében. Tipikus hiba, hogy az "áldozat" fizet, aztán nem történik semmi.
5. Ha ilyen ajánlatot kapunk, még mielőbb bármit tennénk, próbáljuk a hirdetőt "leinformálni".
Ha cégről van szó, érdemes megnézni az illetékes cégbíróságon, be van-e jegyezve a cégnyilvántartásba, kik a tagok, mennyi az alaptőkéje, van-e ellene felszámolási eljárás stb.
Ha magánszemélyről van szó, őt is valamilyen módon javasolt leinformálni (pl. egyéni vállalkozók nyilvántartásában szerepel-e, vagy általában a hirdetésben milyen elérhetőséget ad meg (ha csak mobilt, és nincs postacím vagy vezetékes telefon, már eleve gyanút foghatunk).
6. Ha úgy érezzük, hogy becsaptak...
Segítségért forduljunk a rendőrséghez, magán-munkaközvetítést végző cég esetén fordulhatunk a munkaügyi központhoz, de a szakemberek szerint inkább a megelőzés legyen a célunk, mert utólag nagyon nehéz visszaszerezni a befizetett pénzt.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.