A gazdagok és a szegények közötti szakadék az utóbbi három évtizedben most vált a legnagyobbá, ezért indokolt a gazdagok megadóztatása - idézi a Népszabadság a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet tanulmányát.
A szervezethez tartozó 34 országban a leggazdagabbak 10 százalékának a jövedelme kilencszer szárnyalja túl a legszegényebbek 10 százalékáét. A legkirívóbb a szociális szakadék az OECD két latin-amerikai tagja, Chile és Mexikó esetében, ahol az említett különbség huszonötszörös. Magyarországon a leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti jövedelem különbség hétszeres.
Az adórendszerre és a szociális ellátási hálóra hárul tehát a piac vezérelte egyenlőtlenségek csökkentése. Ám a az utóbbi időben gyakorlatilag kivétel nélkül valamennyi OECD-országban az újraelosztás veszített a hatékonyságából, mivel a kormányzatok csökkentik a szociális célú kiadásaikat.
Az OECD éppen ezért arra biztatja a kormányokat, hogy adórendszereiket felülvizsgálva érjék el, hogy a leggazdagabbak kellő mértékben, arányosan járuljanak hozzá az adóterhekhez.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.