A megkérdezett oktatók az elmúlt évek során nem találkoztak olyan diákkal, aki vállalati társadalmi ösztöndíjat kapott volna - derül ki a Napi Gazdaságból.
A rendszerváltás előttről még ismerősnek tűnő konstrukció szerint havi fixért arra kötelezik magukat a diákok, hogy az ösztöndíjat fizető cégnél helyezkednek majd el. Korábban egyébként vissza is lehetett élni ezzel a támogatással, akadt, aki gyermekének adott ösztöndíjat saját cégénél, míg mások alapítványoknak utaltak összegeket, melyekből adták aztán az ösztöndíjakat.
Szakértők szerint a legális vállalati ösztöndíj visszaszorulásának egyértelmű oka, hogy az ilyen típusú kapcsolat egyik félnek sem érdeke. A vállalatok ugyanis válogathatnak a végzősök között, a frissen végzettek pedig nem feltétlenül a céghűséggel érhetik el a jobb előrejutási lehetőségeket, jobban járhatnak, ha sok helyen megfordulnak, s minél több időt töltenek gyakorlati időn, neves foglalkoztatóknál.
Manapság már gyakori, hogy a diákok inkább a tervezett pályának megfelelő vállalatnál vállalnak részidős munkát, az itt megkeresett összeg felér egy ösztöndíjjal, igaz, a közterheket is meg kell utána fizetni.
Az is előfordul, hogy a vállalatok adott munka elvégzésével bíznak meg végzős egyetemi hallgatókat. Ehhez vagy finanszíroznak számára egy kutatóhelyet valamelyik tanszéken, vagy akár a diplomamunka elkészítését is támogatják. Igaz ez utóbbi esetben gyakori, hogy a bizalmas céges információk miatt titkosítani kell a szakdolgozatot.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


