A világ legköltséghatékonyabb fővárosait rangsoroló új tanulmány szerint Szöul, Brisbane és Luxemburg állnak a lista élén.
A rekordmagas infláció, a folyamatosan emelkedő albérletárak és az amúgyis drágább városi élet mellett azt gondolhatnánk, hogy sokba kerül az élet Budapest. De hányan érzik úgy valójában, hogy tényleg túl sokba kerül Budapesten élni? Melyik városban a legolcsóbb lakni a helyiek a szerint?
Hazánkban kétségtelenül a fővárosban a legdrágább élni: ha az albérletárakat nézzük, akkor idén március közepén átalagosan havi 160 ezer forintot kellett fizetni egy lakásért havonta Budapesten, de a belvárosban ez az összeg már 285 ezer forint volt. Tavaly az albérletek ára országos szinten 16,1 százalékkal emelkedett, az infláció pedig 14 éves rekordon van – az élelmiszereket csak idén februárban 20 százalékkal drágultak az alapvető termékek. Ráadásul a városi élethez hozzájárulnak olyan pluszköltségek is, mint a bérlet, vagy a parkolás. Azonban mit gondolnak erről a budapestiek?
Attól még, hogy a statisztikák szerint nagy a drágulás Budapesten, egyáltalán nem biztos, hogy az itt élők is úgy érzik, túl sokba kerül a fővárosi élet. A TimeOut felmérése azt vizsgálta, melyek a világ legolcsóbb és legdrágább városai az ott élők szerint. Így néz ki a lista az ott élők véleménye alapján:
Talán elsőre meglepő lehet, hogy az a megélhetési költségek emelkédésétől függetlenül is a lista élén szerepel Budapest: Manchester után nálunk gondolják azt a legkevesebben, hogy túl drága az életük – csupán 17 százalék. Szintén ennyire tartották drágának városukat Montreal és Johannesburg lakosai is. Ennél kicsit magasabb volt ez a szám Prágában – 24 százalék, ami nem véletlen, hiszen ez a közép-európai EU-térség legdrágább városa.
Az viszont egyáltalán nem meglepő, melyek a legdrágább városok az ott lakók szerint: Los Angeles, Párizst és Tel Avivot a lakosságuk 86-87 százaléka tartja túlárazottnak. Zürichben a legmagasabb ez a szám, ott 99 százalék szerint túl drága a megélhetés.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.