A Magyar Nemzeti Bank összesen 103 millió forint bírságot szabott ki kilenc biztosítóra.
Miközben egyre több országban durvul be a járvány, fellángolt a vita arról, hogy kötelezővé kell-e tenni a koronavírus elleni védőoltást. Brazíliában és Dél-Koreában a többség támogatná a felvetést, míg a németeknél a franciáknál ellenzik az oltás kötelezővé tételét. A Pénzcentrum korábbi felmérése szerint a válaszadók több mint fele mondta azt, hogy bizonyos szakmákban kötelezővé kellene tenni a COVID-oltást.
Abban a többség egyetért, hogy csak a védőoltásokkal lehet megállítani a koronavírus-járványt. Azonban arról már megoszlanak a vélemények, hogy miképpen érhető el a nyájimmunitás, azaz a lakosság legalább 60 százalékának átoltása. A vita a világ minden országában fellángolt, azonban hivatalosan még egyetlen országban sem tették kötelezővé a COVID elleni védőoltást - az viszont valószínű, hogy a beoltott emberek előbb-utóbb valamilyen többletjogokat fognak kapni.
Az Ipsos Global Attitudes felmérést készített a témában a különböző országokban. A frissen publikált összegzésből pedig kiderült, hogy elég változó a vélekedés arról, kötelezővé kéne-e tenni a vakcinálást. Németországban és Franciaországban a válaszadók többsége ellenzi a lépést, ám Brazíliában és Dél-Koreában az emberek széles körben támogatnák a kötelező oltást.
Mit gondolnak a magyarok?
Magyarországra nem terjedt ki az Ipsos kutatása, ám szerencsére nemrég a Pénzcentrum is készített egy felmérést vakcina-ügyben. A több mint 13 ezer válaszadó 58,55 százaléka gondolta úgy, hogy bizonyos munkakörökben szükséges lenne kötelezővé tenni az oltásokat annak érdekében, hogy az illető továbbra is elláthassa a feladatát, és nagyjából egyharmaduk (33,19%) vetette el ezt.
A következő kérdésben, minél több szakmát, munkakört igyekeztünk felsorolni, hiszen kíváncsiak voltunk, kiket szeretnének beoltva látni. Itt több választ is meg lehetett jelölni, a válaszadók 88 százaléka az egészségügyi dolgozókat jelölte meg. Őket 72,4 százalékkal a közoktatási intézményekben dolgozók követték, majd az élelmiszerbolti dolgozók következtek 54 százalékkal. A további sorrend a következő:
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- szociális munkások: 52,2 %
- a vendéglátásban dolgozók: 50.4%
- gyógyszerészek 43%
- élelmiszeripari dolgozók: 41,1%
- rendőrök: 36,9%
- fodrászok, kozmetikusok masszőrök: 34,7%
- postások: 32 %
- buszsofőrök, taxisofőrök: 31,6 %
- ételfutárok, csomagszállítók: 30,4%
- tűzoltók: 27,4%
- turizmusban dolgozók: 26,4%
- edzőtermi, uszodai dolgozók: 26,2%
- katonák: 25,2%
- jegyellenőrök, kalauzok: 23,9%
- 250 főnél többet foglalkoztató vállalat: 22,7 %
- banki ügyintézők: 21,5%
- hivatali dolgozók: 19,6 %
Ezeken kívül még számos saját válasz is érkezett, sokan írták, hogy mindenkit beoltatnának, általánosan kötelező érvényűvé tennék az oltást, és meglehetősen sokan a politikusokat vennék előre, valamint a kormány tagjait.
Fotó: MTI/Rosta Tibor

Donald Trump csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az USA-ban: mindenhol máshol áremelésre számít
Donald Trump rendelettel csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az Egyesült Államokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


