Nagyot ment a héten a Budapesti Értéktőzsde: ezek a hírek húzták igazán a részvényeket
Növekvő forgalom mellett emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe.
Növekvő forgalom mellett emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt péntekihez képest 84,33 pontot, 0,12 százalékot csökkent.
Mérsékelt elmozdulással indulhat a kereskedés a budapesti tőzsdén a hét utolsó kereskedési napján.
Kis emelkedéssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) szerdán, miután kedden negatív korrekció történt a hazai részvénypiacon.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt heti záráshoz képest 952,74 ponttal, 1,5 százalékkal emelkedve történelmi csúcson zárt pénteken.
Thomas Peterffy, a világ leggazdagabb magyarjaként számontartott befektető a Forbesnak beszélt az esetről, amelyet élete legrosszabb kereskedéseként jellemez.
A Revolut bejelentése szerint applikációjukon keresztül az Európai Gazdasági Térség országaiban élők több tucat Európában jegyzett vállalat töredékes részvényeivel kereskedhetnek.
Világszerte visszaestek a tőzsdei bevezetések (IPO), miközben a befektetők számára a kiemelkedő növekedésnél fontosabbá vált a vállalatok stabilitása és értékteremtő képessége.
Friss számítások szerint február óta az évi 2500 köbméternél többet fogyasztó háztartásoknak a gázt jobban megérné tőzsdei, mint hatósági áron beszerezni.
Az idén sem tervez osztalékot fizetni a Rába Járműipari Holding Nyrt. - ezt közölték a közgyűlési előterjesztés szerint.
Az MNB ötmillió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki egy magánszemélyre tiltott piaci manipulációnak minősülő tőzsdei kereskedése miatt.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3611,19 ponton zárt a héten, ami 39,70 ponttal, 1,11 százalékkal magasabb az előző hetinél.
Pozitív hangulatot hozott az október a Budapesti Értéktőzsdén – a BÉT első számú indexe, a BUX index 41 053,7 ponton zárt, amely 8,5 százalékos növekedést jelent szeptemberhez képest.
Ahogy átléptünk 2022 utolsó negyedévébe, az egyre kedvezőtlenebbé váló pénzügyi körülmények. Mire figyeljenek oda a befektetők, és vannak-e halvány reménysugarak a láthatáron?
Úgy tűnik, paradox módon éppen azoknak a dolgozóknak a mostani életét nehezítik meg, akiknek majd a nyugdíját fogják fizetni.
Warren Buffett és a többi tőzsdei nagyágyú egymásnak ellentmondó stratégiákkal menedzselte befektetéseit, mindnyájukban közös amúgy, hogy igazán nagy kockázatot nem vállaltak a második negyedévben.
Hétfőn régen látott mértékű zuhanás volt az amerikai tőszdén, sok részvény zuhant hatalmasat. Mibe fektessünk most, ilyen bizonytalan időkben?
Fel kell készülni a tartósan magas gabonaárakra: a tavalyi szintek aligha jönnek egyhamar vissza.
Bevezették részvényeit a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájába.
Csak decemberben 700 milliárd forintért vittek piacra vállalati kötvényeket az MNB Növekedési kötvényprogramjában.