Ezt nagyon át kell gondolniuk a magyarországi cégeknek: milliárdokról van szó, de nem lépnek
Turbulens éveken van túl a rendezvényipar, amely nemcsak hazánkban, de a nemzetközi színtéren is komoly változásokat hozott.
Turbulens éveken van túl a rendezvényipar, amely nemcsak hazánkban, de a nemzetközi színtéren is komoly változásokat hozott.
Botond Szabolcs, a Magyar Turisztikai Program Alapítvány társelnöke beszélt a Pénzcentrumnak a szakma jelenlegi helyzetéről és a részletekről.
A gatyánk is rámehet egy jobb lagzi megszervezésére, és ez akkor is jelentős kiadást hozhat, ha "csak" vendégek vagyunk.
A Covid19-járványt követően a rendezvényszektor egyik legsúlyosabb problémájává a munkaerőhiány vált: szakemberek nélkül pedig nincsenek programok.
Jelentős munkaerőhiányt, áremelkedést és bevétel csökkenést okozott a COVID-19 világjárvány a hazai rendezvényiparban.
Mélyrepülésbe kezdtek a filmes vállalkozások és a rendezvényekkel foglalkozó cégek a koronavírus-járvány hatására.
Baj van, nincsenek épp könnyű helyzetben szervezők: az egész szektor megsínylette a járványt.
A koronavírus járvány tavaly márciusi megérkezése a rendezvények, konferenciák számát azonnal lenullázta. A fő tevékenységként rendezvényszervezéssel foglalkozó társas vállalkozások egyik napról a másikra árbevétel nélkül maradtak. Az elmúlt 12 hónap azt mutatja, hogy bár kevesen dobták be a törölközőt, de jelentős leépítéseket voltak kénytelenek megvalósítani.
Veszélybe került a hazai turizmus jövője a szakértők szerint.
Nagy érvágás a járvány, főként Budapesten.
80 százalék fölötti forgalom-visszaeséssel számolnak 2021-re.
Ez a nem mindegy.